Uzun Elbisenin Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Uzun elbiseler gerek günlük yaşamda, gerekse özel gecelerde bayanların en fazla tercih ettiği modeller arasında yer alır. Şık ve asil görünmek isteyenlerin seçimi olan uzun elbiseler birbirinden farklı modellere sahiptir. Kullanılacak ortama göre günlük ve sade bir uzun elbise tercih edilebileceği gibi özel davetler içinde daha gösterişli ve işlemeli uzun elbiselere yönelmek mümkündür. Peki uzun elbisenin altına nasıl ayakkabı giyilir? Uzun elbise kullanacaksanız önemli olan nokta ayakkabı seçiminizdir. Elbisenizin modeli ve katılacağınız ortam ayakkabı seçiminizi etkileyecek en temel unsurlardandır.

Kombin yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli parçalardan birisi uzun elbiselerdir. Uzun boylu bayanlar için kusursuz bir güzellik sunan uzun elbiseler kısa boylu bayanlarda ise doğru şekilde kombin yapılmadığında kötü bir görünüme neden olmaktadır. Özellikle kısa boylu bayanların bacak boyunu daha uzun göstermek için topuklu ayakkabılardan yararlanması mümkündür.

Uzun elbisenin yanına nasıl ayakkabılı giyilir

Uzun elbise ve topuklu ayakkabı kombini ile kısa boyu avantaja çevirmek de son derece kolaydır. Burada dikkat etmeniz gereken detay elbisenizin modeline uygun ayakkabı seçimi yapmak olmalıdır.

İlgili yazı: Bacak boyu kısa olanlar nasıl giyinmeli?

Uzun Elbise İçin Ayakkabı Seçimi

Elbise ve ayakkabı uyumu ile şıklığınızı zirveye taşımak isteyenlerdenseniz öncelikle vücut tipinizi dikkate almalısınız. Ayakkabı seçiminde her ne kadar rahatlık ön planda tutulsa da bazen şık görünmek için rahatlıktan dahi ödün vermek gerekebilir.

Kısa boylu ve hafif kilolu bir bayanın uzun elbise ile babet kullanması daha kötü bir görünüme sebep olurken, topuklu ayakkabı kullanarak bu görünümü şıklığa dönüştürebilmesi bunun en iyi örneğidir. Uzun elbise için ayakkabı seçimi nasıl yapılmalıdır? Uzun elbise kombini için ayakkabı seçerken dikkat etmeniz gerekenler şunlardır;

  • Günlük yaşamda sade ve spor bir şıklık elde etmek istiyorsanız, özellikle de rahatlığınızı ön planda tutuyorsanız uzun elbisenizi spor ayakkabı ya da babet ile kombin edebilirsiniz.
  • Özel gecelerde işlemeli uzun elbisenizi tamamlayabileceğiniz en ideal ayakkabı seçimi platform topuklu ayakkabı olacaktır.
  • Yere kadar uzanan uzun elbise seçimi ile boyunuzu olduğundan daha uzun göstermek istiyorsanız dolgu topuklu ayakkabı kullanabilirsiniz.
  • Ofis ortamında uzun elbise kullanırken şık görünmenizi sağlayacak en ideal ayakkabı stiletto olacaktır.
  • Uzun ve bol kesim bir elbiseyi günlük yaşamda terlikle kombin ederek salaş bir tarz yaratabilirsiniz.

Tarzınızı, vücudunuzu ve zevklerinizi ön planda tutarak uzun elbisenin altına ayakkabı seçimi konusunda kolayca karar verebilirsiniz. Uzun elbise için ayakkabı seçimi yapmanın son derece kolay olduğunu belirtebiliriz. Neredeyse her model ayakkabı ile kombin edebileceğiniz uzun elbiseler için elbisenin modeline uygun ayakkabı tercih edilmelidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir