İyi Giyinmenin Sırları

Stil sahibi görünmenin en önemli sırrı iyi giyinmektir. Gerek sokak modasında, gerekse özel davetlerde iyi giyinerek stil sahibi görünmeyi başarabilirsiniz. İyi giyinmek aynı zamanda kişinin kendine olan özgüvenini de artıran bir durumdur. Çoğu kişi iyi giyinmeyi marka giyinmek ya da moda olan kıyafetleri kullanmak olarak görmektedir. Oysa ki iyi giyinmek vücut hatlarına, tarza ve dönemin koşullarına dikkat ederek giyinmeyi kaypasan bir durumdur. Sizlere iyi giyinmenin sırları konusunda sunacağımız önerileri dikkate alarak hem tarzınızı ortaya koyabilir, hem de kendinize olan güveninizi artırabilirsiniz.

Güzel giyinmek için yüksek paralar harcamanıza, gardırobunuzu gereksiz kıyafetlerle doldurmanıza gerek yoktur.  Doğru seçimler yaparak, kampanya ve indirimleri takip ederek gardırobunuzu yenileyebilirsiniz. Ayrıca uygun fiyata alacağınız şık parçalarla birbirinden farklı kombin seçenekleri de yapabilirsiniz.

İyi Giyinmek İçin Öneriler

Giyim konusunda önerilere geçmeden önce tarzınızı ve gardırobunuzu gözden geçirmenizi öneririz. Birçok kişi tarzına ve vücut yapısına uygun giyinmediği için şık görünmeyi başaramamaktadır. Kendinizi mutlu hissetmediğiniz hiçbir kıyafetin içine girmek zorunda değilsiniz. Önemli olan mutlu olacağınız şekilde giyinerek öncelikle kendinizi rahat hissetmenizdir. Bunun dışında yapmanız gereken şey ise iyi giyinmek için öneriler sunduğumuz yazımızı dikkate almanızdır.

  • İyi giyinmek istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey gardırobunuzu gözden geçirmenizdir. Eksiklerinizi tamamlamak ve yaklaşan indirimleri takip ederek fırsatlardan yararlanmak için ihtiyaçlarınızı not edebilirsiniz.
  • Kendinize hazırladığınız alışveriş listesinin dışına çıkmayın. İhtiyacınız olmadığı halde sırf ucuz olduğu için bir kıyafet aldığınızda kısa süre sonra gereksiz bir alışveriş yaptığınızı düşünebilirsiniz. Ayrıca alışveriş sırasında üzerinize olmayan parçaları da satın almayın.
  • İyi giyinmek için dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi de kombin yapmayı öğrenmektir. Bu konuda online giyim sayfalarını takip etmeyi ya da hazır kombin seçenekleri sunan mağazalardan alışveriş yapmayı deneyebilirsiniz.
  • Bacaklarınızı olduğundan daha uzun göstermek ve daha zayıf görünmek istiyorsanız yüksek bel bol paça pantolon ile yüksek topuklu ayakkabı kullanabilirsiniz.
  • Ceketinizin boyu ne çok uzun, ne de çok kısa olmamalıdır. Tam belde biten ceket modeli tercih ederseniz vücudunuza daha iyi oturacaktır.
  • Fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz pantolon seçiminizi krep dökümlü modellerden yana yapabilirsiniz. Özellikle üst kısım için tunik kullanarak vücudu daha düzgün gösterebilirsiniz.
  • Uzun boya sahipseniz şık bir bluz ya da gömlek üzerine fular kullanarak asil bir görünüm yakalayabilirsiniz.

İyi giyinmenin yolları arasında belki de en önemlisi kendinize vakit ayırmanızdır. İyi giyinmek istiyorsanız aynada kombin seçeneğinize bir kez daha bakmanız gerekir. Gelişi güzel kombin yapmak yerine detaylara göz gezdirerek şık bir stil yakalayabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir