Bacak Boyu Kısa Olanlar Nasıl Giyinmeli?

Giyim konusunda en fazla başvurulan yöntemlerden birisi kıyafet hilesidir. Kilolu bir bayanın zayıf görünmesi, kısa bir bayanın uzun görünmesi ya da basenlerin daha ince gösterilmesi gibi hileler kıyafet seçimi ile yapılabilmektedir. Bacaklarınız uzun değilse ve bundan şikayetçiyseniz bacak boyu kısa olanlar nasıl giyinmeli sorusuna sunacağımız cevapları incelemenizde fayda var.

Kısa boylu bayanlar için kıyafet seçimi oldukça zorludur. Özellikle de yaz aylarında bacak boyunun kısa görünümü biraz daha ön plana çıkmaktadır. Kıyafet seçiminde doğru tercihler yaparak boyunuzun kısalığını gizlemeniz mümkündür.

bacak boyu kısa olanlar nasıl giyinmeli

Kısa boylu olmak her ne kadar dezavantaj gibi görülse de aslında birçok avantajı bulunmaktadır. Kısa boylu bayanların daha genç göründüğü gerçekler arasında yer alır. Ancak özellikle kombin konusunda kısa boylu olmanın dezavantajları ortaya çıkabilmektedir.

Doğru kombinler yapılmadığı sürece kısa boylu olmak kişiyi zarif bir görünümden mahrum edebilir. Bu nedenle boyunuzun kısalığını avantaja çevirmek için giysilerinizi vücudunuza uygun seçmenizde fayda vardır.

Kısa Bacaklılar Nasıl Giyinmeli?

Kendinizle barışık olmayı öğrendikten sonra kısa boyunuzu avantaja çevirmek içinde nasıl giyinmeniz gerektiğini öğrenmelisiniz. Seçeceğiniz şık kombinler ile katılacağınız her ortamda en tarz ve genç görünen siz olabilirsiniz. Kısa bacaklılar nasıl giyinmeli sorusuna önerilerimiz şöyle;

  • Bacak boyunuzu olduğundan daha uzun göstermek için üst parçaları mümkün olduğunca daha kısa ve dar tercih etmelisiniz. Eğer bol ve uzun bir tişört giyecekseniz üst parçayı mutlaka etek ya da pantolonunuzun içine sıkıştırmanızı öneririz. Aksi halde bol ve uzun üstler bacak boyunuzun olduğundan da kısa görünmesine yol açacaktır.
  • Bacaklarınızın kısa görünümünü gizlemek için en ideal parçalardan birisi yüksek bel pantolonlardır. Kumaş, jean ya da şort fark etmeksizin yüksek bel pantolon ile bacak boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz.
  • Kısa boylu bayanların en çok istediği şeylerden birisi olduğundan daha uzun görünmektir. Diz üstü mini eteğinizi siyah opak çorap ile kullanarak bunu başarabilirsiniz.
  • Çizgili bluz ya da pantolon kombini yapacaksanız mutlaka dik çizgiler tercih etmelisiniz. Yana doğru çizgili parçalar sizi kesinlikle daha kısa ve kilolu bir görünüme ulaştıracaktır.
  • Kısa boylu bayanların bacak boyunu daha uzun göstermede en iyi dostu platform topuklu ve dolgu topuklu ayakkabılardır. Özellikle dolgu topuklular hem boyunuzu uzatmada, hem de rahat yürümede ideal bir tercihtir.
  • Bacak boyunuzu uzun göstermek için platform topuklu ayakkabı ve İspanyol paça pantolon kombini yapabilirsiniz.
  • Dar jean ve kısa tişört kombini yapacaksanız mutlaka koyu renk jean tercih etmelisiniz. Jean seçiminde mutlaka bileğe kadar uzanan modellere yer vermelisiniz.

Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli sorusuna sunduğumuz öneriler bu kadarla sınırlı değil elbette. Bacak boyu kısa bayanların diz altı bol eteklerden, oversize üstlerden, uzun bluzlar ve düşük bel kotlardan kesinlikle uzak durmaları gerekmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir