Bilek Boy Elbise Modelleri

Günlük yaşamda ve özel gecelerde bayanların en fazla kullandığı giyim ürünlerinden birisi bilek boy elbisedir. Diz ve bilek arasında kalan boy oranı ile hem zarif, hem de şık bir görünüm sunan bilek boy elbiseler özellikle uzun boylu bayanları mükemmel bir şıklığa ulaştırmaktadır. Bilek boy elbise modelleri günlük tarzda olduğu gibi taşlı, dantelli ya da işlemeli modelleriyle de özel gecelere renk katmaktadır.

bilek boy elbise modelleri

Doğru elbise seçimi ile her ortamda şık görünmeyi başarabilirsiniz. Ancak seçtiğiniz elbise modeli vücut tipiniz için uygun değilse aynı durum geçerli değildir. Uzun ve zayıf bayanlar için elbise seçimi yapmak kolaydır. Kısa boylu ya da kilolu iseniz elbise seçerken son derece dikkatli davranmanız gerekecektir.

Özellikle mini ya da bilek boy elbise seçiminde vücut tipinizi dikkate almanız şarttır. Kısa boylu bayanlar doğru boy oranını tercih etmediğinde vücudunu daha basık bir yapıya sokacaktır. Bu nedenle mümkün olduğunca bileğe tam inmeyen ve diz altından biraz aşağıda uzunluk tercih edilmelidir.

Bilek Boy Elbise Nasıl Kombinlenir?

Elbise seçiminiz kadar önemli bir konu daha varsa o da elbisenizi hangi parçalarla kombin edeceğinizdir. Şık görünmek istiyorsanız baştan aşağı doğru parçaları bir araya getirmeniz gerekir. Bilek boy elbise nasıl kombinlenir sorusuna sunacağımız öneriler ile katılacağınız her ortamda stil sahibi görünebilirsiniz.

  • Günlük yaşam için bilek boy elbise kombini yapacaksanız rahatlığınızı ön plana çıkarmak için düz bir model tercih edebilirsiniz. Elbisenizi spor ayakkabı ya da babet ile kombin ettiğinizde gün boyu dilediğiniz kadar rahatlığın keyfini sürebilirsiniz.
  • Kısa boylu bayanlar için dar elbiselerin daha zayıf bir görünüm sunduğunu söyleyebiliriz. Boyunuzu olduğundan daha uzun göstermek için stiletto ya da dolgu topuklu ayakkabı ile kombin edebilirsiniz.
  • Bilek boy elbise kombini için spor ayakkabı tercih edecekseniz sırt çantası ile tamamladığınızda alışveriş şıklığına ulaşabilirsiniz.
  • Özel bir davete katılacaksanız dantelli bilek boy elbiseler tercih edebilirsiniz. Bilhassa elbisenin üst kısmında kullanılan dantel detayı sezonun en beğenilen elbise modellerinden olmaktadır.
  • Bilek boy elbiseniz uzun ve düz bir modele sahipse elbisenize renk katmak için büyük kolyeler ile kombin edebilirsiniz. Elbisenizin sadeliğini ön plana çıkarmak isterseniz saç modelinizi de abartmamanızı öneririz.

Bilek boy elbise ile her ortamda şık ve zarif görünmeniz mümkündür. Model seçiminde vücudunuzu dikkate aldığınız sürece her tarzda bilek boy elbise ile kendi stilinizi yaratabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir