Kıyafet Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Günlük yaşamda, özel davetlerde ya da ofis ortamında ne tarz kıyafet seçileceği kişinin kendi zevk ve tercihlerine bağlıdır. Bu noktada kimi zaman tercihler, kimi zamansa mecburiyetlerle karşılaşılabilmektedir. Kilolu bir bayanın her ne kadar beğense de vücut tipine yakışmayan bir elbiseyi taşıması imkansızdır. Peki kıyafet seçimi nasıl yapılmalı? Nerede nasıl giyinmek gerekir diyorsanız doğru yerdesiniz. Gardırobunuzu yenilemek için ya da katılacağınız bir ortamda nasıl giyineceğinize karar vermek için önerilerimizi dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Kıyafet seçimi nasıl yapılmalı

Kıyafet seçimi yapılırken göz önünde bulundurulması gereken belli başlıı hususlar vardır. Bunlardan en önemlisi katılacağınız ortamdır. Ofis için mi, günlük yaşamda alışveriş gezisi için mi, yoksa özel bir davette şık bir tarz yaratmak için mi kıyafet seçimi yapacaksınız? Bu konuyu netleştirdikten sonra vücut tipinizi ve zevklerinizi göz önünde bulundurarak katılacağınız ortama uygun kıyafet seçimi yapabilirsiniz.

Doğru Kıyafet Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Aşağıdaki faktörlere dikkat ederek kıyafet seçimini daha doğru yapabilirsiniz.

Vücut Tipi

Kıyafet seçerken esas almanız gereken en temel noktalardan birisi vücut tipinizdir Vücudunuzun ölçüsü bilmeniz aradığınız kriterlere uygun kıyafeti daha kolay bulmanızı sağlayacaktır. Eğer fazla kilolara sahipseniz kilolarınızı gizleyecek seçimler yapabilirsiniz. Minyon tipli bayanlarınsa doğru kıyafet seçimi ile daha uzun görünmeyi sağlaması mümkündür.

Tarz ve Zevkler

Gardırobunuzu ne kadar zevkinize uygun düzenlerseniz katılacağınız ortam ne olursa olsun kıyafet seçiminde zorluk yaşamazsınız. Doğru kıyafet seçimi nasıl yapılmalı sorusu için zevklerin ön planda tutulması gerektiğine vurgu yapabiliriz. Sırf güzel görünmek için zevkinize uymayan parçaları üzerinizde taşımaya çalışmayın. Bu durum sizi belki stil sahibi gösterebilir, ancak zevklerinizi yansıtmayan hiçbir kıyafeti mutlu taşıyamazsınız.

En güzel kıyafet sevdiğiniz kıyafettir. Bunu önceleyerek tercih yapmalısınız.

Bütünlük Oluşturun

Kıyafetinizin üzerinizde güzel durması için ayakkabı ve aksesuar ile bütünlük oluşturmanız önemlidir. Kısacası ‘’kombin’’ olarak adlandırdığımız bu durum seçeceğiniz kıyafetle şık görünmeniz açısından önemlidir. Kıyafetinizi seçerken aklınızda ayakkabı ve aksesuar modeline de kolayca karar verebilmelisiniz.

Bir kıyafet tek başına güzel görünebilir. Ancak kıyafeti seçerken alternatif kombinlere göre de değerlendirmek gerekir.

Renk Seçimi

Seçeceğiniz kıyafet size yakışması için en önemli konulardan birisi de doğru renk seçimidir. Gerek ten renginizi, gerek moda trendlerini, gerekse zevklerinizi ön planda tutarak renk seçiminde iddialı bir tarz yakalayabilirsiniz.

Şık görünmek ve stil sahibi bir görünüme ulaşmak istiyorsanız kıyafet seçimi için öneriler sunduğumuz yazımızı dikkate alabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir