Düşük Omuzlar Nasıl Giyinmeli?

Stil sahibi görünmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken en önemli nokta vücut tipini tanıyarak giyinmektir. Moda dünyasında her geçen gün farklı trendler ve giyim ürünleri ile karşılaşıyoruz. Ancak trend olan her şeyin kullanılması gibi bir yanlış da giderek artıyor.

Çoğu kişinin giyim konusunda yaptığı en sık hatalardan birisi sırf moda oldu diye vücut tipine uygun olmayan bir parçayı kullanmasıdır. Özellikle dar ve düşük omuzlara sahip kişilerin giyim konusunda tercih yaparken bir kez daha düşünmesi gerekiyor. Doğru kıyafet seçimi yapılmadığında stil sahibi görünmek imkansız oluyor. Peki düşük omuzlar nasıl giyinmeli? Sizlere bu konumuzda düşük omuzlar için dikkat edilmesi gereken giyim önerilerinden bahsedeceğiz.

Düşük omuzlara sahip bireylerde omuzlar kalçaya oranla daha dar bir görünüme sahiptir. Bu nedenle kalça kısmı daha dolgun göründüğü için vücutta orantısız bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Özellikle alt parçaların seçimi aşamasında kalça ve omuz genişliğini eşitlemeyi hedefleyen seçimler yapılmalıdır.

Düşük Omuzlar İçin Giyim Önerileri

Tarz görünmek için yapılması gereken en önemli şey kişinin vücut hatlarını tanımasıdır. Vücut tipine uygun kıyafetler tercih edilmediği sürece en pahalı ve en modern bir kıyafet dahi kullanılsa şık görünmek mümkün olmayacaktır. Düşük omuzlar için giyim önerileri sunarak öz güvenli bir duruş yakalamanızı sağlayacağız. Gardırobunuz için seçimler yaparken bu önerileri göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

  • Düşük omuzlara sahipseniz muhtemelen omuz kısmında dar bir görünüm vardır. Bu görüntüyü iğreti bir hale getirmemek için straplez elbiselerden kaçınmalısınız. Omuz kısmını açık bırakan elbiseler kullandığınız omuzlarınızın daha da düşük görünmesine yol açabilirsiniz.
  • Omuz başında oluşan kalın bantlı görünüm ve geniş yakaları bulunan elbiseler düşük omuzlular için ideal bir seçimdir. Özellikle gece elbisesi seçerken omuz kısmında dolgunluk yaratan modellere yönelerek omuzlarınızın daha dik durmasını sağlayabilirsiniz.
  • Tüm dikkatlerin düşük omuz detayına çekildiğini düşünüyorsanız kıyafetinizin başka bir bölgesinde dikkat çekici bir detay kullanarak dikkatlerin omuzdan farklı yöne dağılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Düşük omuzlu bayanların en şanslı olduğu noktalardan birisi omuz kısmında detayları bulunan elbiselere yönelebilmeleridir. Omuzda tül, drape ve fiyonk gibi detayların bulunduğu elbiseler ile daha dik bir görünüm sağlamak mümkündür.
  • Omuz kısmındaki süslemeler, ışıltı ve gösterişli bolerolar da yine dikkatleri farklı yöne çekmeyi sağlayacaktır.
  • Omzunuzu daha dik ve uzun göstermek için kürek yaka kıyafetler tercih edebilirsiniz.
  • Şık ve stil sahibi bir görünüm istiyorsanız düşük omuzları daha sivri göstermek için vatkalara yönelebilirsiniz.
  • Omuzlarınızı dik ve geniş göstermek için biker mont tercih edebilirsiniz.

Düşük Omuzlar İçin Giyim Tüyoları

Giyim tarzınızla fark yaratmak, omzunuzu daha dik göstererek düşük omuzdan kaynaklı öz güven eksikliğini bir kenara bırakmak isterseniz düşük omuzlar nasıl giyinmeli konumuzdaki önerileri dikkate alabilirsiniz.

Düşük omuzlu bayanların kıyafet seçiminde omuz detayına dikkat etmeleri son derece önemlidir. Omzu açık bırakmayarak ya da omuz kısmında ışıltılı, drapeli, tüllü ve işlemeli detayların yer aldığı elbiselere yönelmek sizin için ideal olacaktır.

Kısaca özetlemek gerekirse düşük omuzlar nasıl giyinmeli sorusunun yanıtı temelde dikkati omuzların düşüklüğünden uzaklaştırmaya yönelik giyinmeyi kapsar.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir