Üst Bedeni İri Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Alışveriş yaparken bilinçli olmak ve vücut tipini tanıyarak seçimler yapmak önemlidir. Vücudunuzun olumsuz yönlerini bilerek seçeceğiniz parçalar aslında sizin için avantaj olacaktır. Özellikle de vücudunuzun belirli bölümlerinde fazlalıklar ya da göze çarpan detaylar varsa bu kısımları gizlemeniz için vücudunuzu doğru tanımanız şarttır.

Sizlere bu yazımızda üst bedeni iri kadınlar nasıl giyinmeli sorusuna öneriler sunacağız. Aslında burada şunu anlıyoruz ki bu yapıya sahip bayanların omuz kısmı kalça yapısına oranla daha geniş durmaktadır. Bu nedenle mümkün olduğunca üst bedeni daha ince gösterecek kıyafetler seçilmelidir.

Kıyafet seçimlerinizi yaparken zevkleriniz her ne kadar ön planda olsa da size yakışmayacak tercihlerden de kaçınmanız gerekmektedir. Amacınız güzel görünmek ve kusurlarınızı gizlemekse bazen zevklerinizin de dışına çıkarak sadece vücudunuza uygun olduğu için seçebileceğiniz parçalar olacaktır. Üst bedeni iri bayanların bu konuda en dikkat etmesi gereken detaylardan bazıları kalın kumaşlardan ve enine çizgili parçalardan kaçınmaktır.

Üst bedeni iri kadınlar nasıl giyinmeli

İlgili yazı: Düşük omuzlar nasıl giyinmeli

Üst Bedeni İri Kadınlar İçin Giyim Önerileri

Omuz ve göğüs kısmının kalçadan daha geniş olduğu vücut tipine sahip olan üst bedeni iri bayanlar zarif bir görünüme sahip olmak için proporsiyonunu ayarlayacak kıyafetler seçmelidir. Sizlere sunacağımız üst bedeni iri kadınlar için giyim önerileri sayesinde vücudunuzu eşit göstermeyi başarabilirsiniz.

Unutmayın ki katılacağınız her ortamda direkt olarak üst bedeniniz dikkat çekecektir. Önerilerimizi dikkate alarak olduğunuzdan daha zayıf ve eşit bir vücut görünüme sahip olabilirsiniz.

Üst bedeni iri kadınların tercih edebileceği kıyafetler şunlardır;

  • Üst bedeni daha dar göstermek için tercih edebileceğiniz en doğru seçim V yaka olacaktır. V yaka kesime sahip üst parçalar üst kısmınızı olduğundan daha dar göstererek vücudunuzun orantılı olmasını sağlar.
  • Vücut proporsiyonunu dengelemek için yapabileceğiniz en doğru taktik üst koyu renk altı ise açık renk parçalar seçmektir. Bu sayede üst bedeni dar gösterirken alt kısmın ise eşitlenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Stil sahibi bir görünüme ulaşmak istiyorsanız günlük yaşamda da özel gecelerde de şık görünmenizi sağlayacak tulumlar tercih edebilirsiniz. Özellikle koyu renk tulumlar sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecek, aynı zamanda da göğüslerinizin daha küçük görünmesini sağlayacaktır.
  • Üst bedeni daha zarif göstermek için aslında ufak hilelerden de yararlanabilirsiniz. Bu hilelerden en kolayı ise dikkatleri vücudun alt kısmına taşıyacak seçimlerdir. A kesim etekler bu konuda en iyi yardımcınız olacaktır.

Üst bedeni iri kadınlara giyim önerileri arasında son olarak kaçınılması gereken kıyafetlerden de bahsedelim. Eğer vücudunuzun üst kısmını daha kalın gösterecek oversized bluzlar, kazaklar ve oversized gömleklerden kesinlikle kaçınmalısınız.

En önemlisi de zaten üst kısma göre ince duran bacaklarınızın daha da ince görünmesine yol açacak skinny jeanleri gardırobunuzda dahi bulundurmamanızdır. Bu vücut tipine sahip bayanlar için İspanyol paça ve bol paça pantolonlar ideal bir seçim olacaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir