Balık Model Elbiseler Kimlere Yakışır?

Balık kesim şekline sahip olan balık elbiseler bayanların özel geceler ve davetler için en fazla tercih ettiği modellerden biridir. Balık elbiseler vücut hatlarını ön plana çıkarmasından dolayı günlük kullanım için pek uygun değildir. Bu nedenle söz, nişan, düğün ve özel geceler için bu tarz modellerin tercih edildiği görülmektedir.

Peki balık model elbiseler kimlere yakışır diyorsanız sizlere bu yazımızda detaylıca bilgi vereceğiz. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki kısa boylu ve kilolu bir vücut yapısına sahipseniz balık elbiseler kesinlikle kaçınmanız gereken bir modeldir.

Balık model elbiseler kimlere yakışır

Bel kısmı vücuda tam olarak oturan balık elbiseler dize kadar dar kesim, dizden sonrasında ise bol kesime sahiptir. Tam da bu yapısı nedeniyle balık ismini alan bu model daha çok uzun boylu ve zayıf bayanların tercihi olmaktadır. Balık model abiyeler çekiciliği ön plana çıkarmakla birlikte zarif bir şıklık sunmaktadır.

Uzun bayanlar için ideal olan bu elbise modeli, kilolu bayanları ise olduğundan daha kilolu bir görünüme ulaştıracaktır.

İlgili yazı: Bol paça pantolon kimlere yakışır?

Balık Model Elbiseyi Kimler Giyebilir?

Elbise seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Özellikle de balık elbise gibi riskli modellerin seçiminde vücut hatları ön planda tutulmalıdır. Balık elbise modeli kesinlikle ince belli ve zayıf bayanların seçimi olmalıdır.

Her ne kadar uzun boylu bayanlar için ideal bir model olsa da zayıf ve kısa boylu bayanların topuklu ayakkabı ile boy sorununu aşması mümkündür. Hem şık, hem de zarif bir seçim olan balık model elbiseyi kimler giyebilir diyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Balık model elbise kullanabilecek kişiler şunlardır;

  • Vücut hatları düzgün ve kusursuz olanlar
  • Bel kısmı ince yapıya sahip olanlar
  • Uzun boylu ve zayıf ya da kısa ve zayıf bayanlar
  • Kilosu orantılı olan vücutlar
  • Basen fazlalığı olmayanlar
  • Göğsü aşırı büyük olmayanlar

Vücut yapısı orantısız, basenleri geniş ve iri göğüslü bayanların balık elbise modeli tercihinden kaçınması gerekir. Özellikle beli saran bu model bel oyuntusunun belirgin görüntüsünü ön plana çıkarmaktadır. Kilolu bayanlar balık model elbise tercih ettiğinde bu görünüm oluşmadığı için hoş durmayacaktır.

Balık elbise kime yakışır sorusuna vücut yapısı orantılı kişiler için ideal bir seçimdir cevabı doğru olacaktır. Herkes balık model elbise tercih edebilir, ancak orantısız bir vücut yapısına sahipseniz bu tarz elbiselerde vücudunuz zarif görünmeyecektir. Eğer siz bu modeli kendinize yakıştırıyorsanız elbette ki seçim sizindir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir