Bol Paça Pantolon Kime Yakışır?

Bayanların vazgeçilmez pantolon modellerinden birisi olan bol paça pantolon birkaç sezondur moda trendleri arasındaki yerini koruyor. Rahatlığı ile özellikle yaz aylarının vazgeçilmezi olan bol paça pantolonlar son dönemlerde en fazla tercih edilen modeller arasında yer almaya başladı. Bayanların gardırobunda vazgeçilmezler arasında yer allan bol paça pantolon kime yakışır sorusunu ise tartışmaya dahi gerek yoktur. Bol paça pantolon doğru kombin edildiği sürece her vücut tipine yakışabilecek bir parçadır.

Bol paça pantolon kime yakışır

Bol paça pantolon kombini yaparken vücut hatlarını tanıyarak vücut yapısına uygun modeller seçilmesi gerekmektedir. Örneğin;; bacak boyu kısa olanların asla tercih etmemesi gereken model bilekte biten bol paça pantolonlardır. Bunun yerine yere kadar uzanan bol paçalar ile topuklu ayakkabı kullanarak daha uzun görünmeyi sağlayabilirler.

Bol Paça Pantolon Nasıl Kombinlenir?

Günlük yaşamda ya da özel gecelerde sıkça tercih edilen bol paça pantolonlar doğru kombin edildiğinde şık bir görünüm sağlarken, yanlış kombin edildiğinde ise kötü bir tarza neden olmaktadır. Bol paça pantolonun avantajlarından yararlanarak daha zayıf ve uzun boylu görünme imkanı bulabilirsiniz. Özellikle kısa boylu bayanların bacak boyunu olduğundan daha uzun göstermesi için bir fırsattır. Bol paça pantolon nasıl kombinlenir diyeler için birkaç önerimiz var;

  • Bol paça pantolona en iyi yakışan parça kısa üstlerdir. Özellikle dantelli ya da salaş üstlerle kombin ederek üst parçayı pantolonun içine koyabilirsiniz. Bu şekilde hem spor, hem de tarz bir stil sizleri bekliyor.
  • Bol paça pantolon daha çok basen sorunu bulunmayan kişilere yakışmaktadır. Kısa boylu bayanlarda boyu daha kısa göstermeye yol açabilir. Bu sorunu aşmak için topuklu ayakkabı ve yüksek bel tercih etmenizde yarar vardır.
  • Bol paça pantolon kombini yaparken daha zayıf görünmek istiyorsanız mümkün olduğunca üst parçayı dar modeller tercih etmelisiniz. Bu şekilde belinizin daha ince görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Gömlek ve bol paça pantolon kombini yapacaksanız yüksek bel tercih ederek gömleğinizi pantolonun içine koymanızda yarar var. Bu şekilde hem şık, hem de daha uzun boylu görünmeyi başarabilirsiniz.
  • Bol paça pantolon ile İspanyol kollu bluz kombini yapmayı düşünüyorsanız pantolonun boyunu bilekte tercih edebilirsiniz.
  • Jean olarak bol paça kullanacaksanız t-shirt ve bluz ile kombin edebilirsiniz. Bu tarz kombin seçeneklerinde stiletto kullanarak şıklığınızı zirveye taşıyabilirsiniz.

Bol paça pantolon kimlere yakışır sorusuna sunduğumuz önerileri dikkate alarak her ortamda şık bir stile sahip olmayı başarabilirsiniz. Kendi tarzınızı yaratmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken nokta vücudunuza uygun kombinler yapmaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir