Armut Vücut Tipi Değişir mi?

Kilo vermenin konusunda en fazla zorlanan kişiler armut vücut tipine sahip olan bireylerdir. Fazlalıkların daha çok kalça ve basenlerde toplandığı armut vücut tipi yoğun bir diyet programı ve egzersiz ile düzelebilmektedir. Ancak bu konuda kararlı ve azimli olmak önemlidir. Armut vücut tipi değişir mi sorusuna cevaplar arıyorsanız doğru yerdesiniz. Vücudunuzu forma sokmak ve fazlalıklardan kurtulmak isterseniz sizlere sunacağımız önerileri dikkate alabilirsiniz.

armut vücut tipi değişir mi

Söz konusu kilo vermek ise azim ve kararlılık olduğu sürece değişmeyecek vücut tipi yoktur. Fakat istenilen forma ulaşmak için kilonun altında yatan neden de önemlidir. Eğer fazla kilolarınıza neden olan etken bir hastalıksa öncelikle o rahatsızlığın tedavi edilmesi gerekmektedir.

İlgili yazı: Armut vücut tipi nasıl zayıflar?

Armut Vücut Tipi Nasıl Değişir?

Armut vücut tipi değişir evet. Şimdi asıl olan bunu nasıl yapacağımızdır. Aşağıdaki önerileri mutlaka dikkate alınız.

Beslenme Düzeni

İdeal kiloya ulaşmak ya da bölgesel kilo vermek için düzenli bir beslenme programı oluşturulmalıdır. Özellikle bölgesel zayıflama planlanıyorsa beslenme listesinden çıkarılması gereken yiyecekler belirlenmelidir. Bununla birlikte armut vücut tipi nasıl değişir diyorsanız uygulamanız gereken ilk şey düzenli beslenmedir. Bu konuda uzman bir hekim tarafından önerilen beslenme listesi uygulamak işe yarayacaktır.

Hamur işi, ekmek, fast-food tarzı besinler ve asitli içecekler kesinlikle uzak durmanız gerekenlerdir. Bununla birlikte protein ağırlıklı ve sebze tarzına beslenmek de sizin için ideal bir beslenme tarzı olacaktır.

Spor ve Egzersiz

Armut vücut tipine sahip bireylerin vücudun üst bölgelerinde toplanan kilolardan kurtulması için spor ve egzersiz şarttır. Hatta normal bireylere göre armut vücut tipindeki kişilerin daha yoğun egzersizler yapması gerekebilir. Ancak egzersiz programında da dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunlardan en önemlisi bisiklete binme ve spinning gibi spor hareketlerinden kaçınmaktır. Bu tarz egzersiz ve spor hareketleri basen ya da bacak bölgesinde kas yaptığı için daha kilolu bir görünüme neden olabilmektedir. Vücudunuzu değişime uğratmak ve hedef kiloya ulaşmak için yapabileceğiniz en iyi spor koşudur. Günlük olarak düzenli bir şekilde 20 dakika koşarak birkaç ay içerisinde vücudunuzu istediğiniz forma kavuşturabilirsiniz.

Hareketsiz yaşam tarzı armut vücut tipinin en iyi dostudur. Eğer vücudunuzu istediğiniz forma ulaştırmak istiyorsanız diyet ve egzersiz vazgeçilmeziniz olmalıdır. Ayrıca bunu kısa bir süreliğine uygulamakla kalmamalı, yaşam tarzınız haline getirmelisiniz.

Armut vücut tipi değişir mi sorusuna net olarak çaba gerektirdiğini söylemek mümkündür. Bu süreçte her yolu deneyip başarısız olduğunuzu düşünenlerdenseniz kesinlikle bir uzmandan yardım almalısınız. Özellikle de senelerce hareketsiz bir yaşam ve düzensiz bir beslenme ile biriken fazla kiloların birkaç haftada gitmesini istiyorsanız bunun yanlış bir düşünce olduğunu belirtmekte fayda var. Armut vücut tipini sağlıklı yöntemlerle değiştirmek için en az birkaç ay düzenli ve planlı bir program uygulamak gerekmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir