Armut Vücut Tipi Nasıl Zayıflar

Armut vücut tipi kilonun genel olarak kalça ve basen bölgesinde toplandığı vücuda verilen isimdir. Bu tip vücutlarda bel ve karın bölgesi daha zayıftır. Kaçla ve basen bölgesindeki yağlanma kadınların en büyük problemlerinden biridir. Bu bölgelerdeki yağı vücuttan atmak sanıldığı kadar kolay değildir. Armut vücut tipi nasıl zayıflar sorusuna geçmeden önce armut vücut tipine sahip kişilerin kaçınması gereken birkaç öneriden bahsedelim.

Armut vücut tipinde kilo vücudun alt kısımlarında toplandığı için bu kişilerin bisiklete binmekten kaçınmaları gerekir. Bu tarz hareketler vücudun alt kısımlarında kas yapacağı için daha kilolu bir görünüme neden olabilir. Pilates ve koşu armut vücut tipi için ideal egzersizlerdir. Bununla birlikte normal bireylere oranla daha fazla egzersiz yapmaları gerekir. Egzersizlerin yorucu ve sıkıcı olmasını engellemek için mola verilerek devam edilebilir.

Armut Vücut Tipi İçin Zayıflama Önerileri

Kilo problemi sadece armut vücut tipine sahip olan bireyler için geçerli değildir. Ancak kilo verme sorununun en yoğun yaşandığı vücut tipi bu tarz bedene sahip kişilerdir. Bunun en önemli nedeni ise vücudun alt kısmında toplanan yağların daha zor erimesidir. Armut vücut tipi için zayıflama önerileri sunarak işinizi birazda olsa kolaylaştıralım.

Beslenme

Bölgesel zayıflama hedefleniyorsa diyet ve egzersizin bir arada yürütülmesi gerekir. Detokslar ve az kalori içeren diyetler armut vücut tipi için idealdir. Hamur işi ve abur cuburların bu tarz vücut tiplerinin kaçınması gereken besinler olduğunu belirtmek gerekir. Bol salata tüketimini ve bol su tüketimini hayat felsefeniz haline getirebilirsiniz. Yüksek lif içeren sebze ve meyvelerin tüketilmesi önemlidir. Ayrıca öğünlerinizde yağ oranı düşük besinlere yer vermenizde de fayda vardır. İşlenmiş et ürünleri, yüksek yağlı besinler, alkol ve kafein gibi içeceklerden de uzak durulmalıdır.

Egzersiz

Kalça ve basen bölgesindeki yağları eritmek için bol bol egzersiz yapılmalıdır. Koşu ve yürüyüş gibi egzersizler armut vücut tipi için idealdir. Şınav hareketleri ya da yan yatarak yapılan bacak hareketleri bacak bölgesini çalıştırmada etkili olacaktır. Armut vücut tipi için en ideal zayıflama yöntemi uzman eşliğinde yapılan egzersizlerdir. Çünkü bilinçsizce yapılacak egzersiz hareketleri bu tarz vücutlarda olumsuz sonuçlara neden olabilir. Özellikle bacak bölgesinde selülit sorunu bu tip vücutlarda yoğun olacağı için kafeinden mutlaka uzak durulmalıdır.

Vücudunuzu ideal forma kavuşturmak istiyorsanız armut vücut tipi nasıl zayıflar sorusuna sunduğumuz önerileri dikkate almanızda fayda vardır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir