Sevdiğini Söyleyemeyen (Gizleyen) Erkek Nasıl Davranır?

Erkekler de duygular taşıyorlar ve erkekler de birini çok seviyorlar. Hatta erkeklerin sevme ve aşık olma türleri kadınlara göre daha da sık gerçekleşiyor. Ancak her erkek bunu hemen ifade edemiyor. Bu yazıda sevdiğini söyleyemeyen yani gizleyen erkek nasıl davranır ona değineceğiz. Burada anlattıklarımız size birkaç ipucu verebilir.

Şunu da belirtelim ki kadınlar erkeklere göre daha karmaşıktır. Yani erkeklerden daha standart davranışlar beklenir. Bazı davranış kalıplarını takip ederek sevdiğini söyleyemeyen erkek seviyor mu sevmiyor mu anlayabiliriz.

Sevdiğini söyleyemeyen erkek nasıl davranır

Sevdiğini Söyleyemeyen Erkeğin Davranışları

Aşağıdaki davranış kalıpları sevdiğini herhangi bir nedenden ifade edemeyen bir erkekten beklenen kalıplardır. Ancak bu davranışlardan sadece birinin olması sizi sevdiği anlamına doğrudan gelmeyecektir. Buna da dikkat etmeniz gerekir.

1. Beraber Vakit Geçirme İsteği

Erkekler sevdikleri kadınla beraber vakit geçirmek ister. Sevdiğine yakın olmak için hep bahaneler arar. Beraber yemek yeme, aynı ortamda bulunma, bir şekilde yakın olma isteği dikkat ederseniz kendini belli eder.

Eğer erkek fazla utangaçsa beraber vakit geçirseniz dahi bunu çok belli etmeyecektir. Sizinle sadece arkadaş kalmak istiyor gibi davranabilir. Ancak arka planında sizi olan ilgisini gizleme ihtimali gayet yüksektir.

Eğer bir erkek sizinle beraber vakit geçirmek istiyorsa sadece arkadaşlığınızı seviyor olma ihtimali de vardır elbet. O yüzden yüzde yüz duygusal bir şey beklemek doğru olmaz. Ancak bunun olma ihtimalini olduğunu anlayabiliriz.

2. Gizli İltifatlar

İltifat almak kadının doğasında nasıl varsa iltifat etmek de erkeğin doğasında vardır. Sevdiğini ve beğendiğini gizleyen erkekler bazen laf arasında şaka yollu iltifatlar gizlerler.

Örneğin size arkadaşça söylüyormuş gibi yaparak güzel olduğunuzu ifade etmeleri buna örnek olabilir.

Seven erkek sevdiği kadını sahiplendiği zaman ona sık sık kızabilir. Kızma ve eleştirmenin yanında arada küçük iltifatlar varsa o zaman böyle bir ilgi yüksek ihtimalle vardır demektir.

3. Bakışlar

Bakışlar erkekleri ele verir. Seven erkek sevdiği kadını sürekli görmek ister. Çünkü onu güzel buluyordur ve sürekli görmek istiyordur. Bu bakışları aleni olarak yapmaktan çekinebilir. Ancak gizlice baktığını dikkat ederseniz anlarsınız.

Bir erkek sizi izliyorsa ve sevdiğini de gizliyorsa mutlaka gizlice bakacaktır. Çaktırmadan bakışlarını kontrol edebilirsiniz. Bunu yaparak onu yakalayabilirsiniz ancak çok da utandırıp mahcup etmeyin onları.

Seven erkeğin bakışlarında kontrolsüz bir hayranlık vardır. Hayran bakışları dikkat ederseniz fark edersiniz.

İlgili yazı: Aşkını gizleyen erkek nasıl anlaşılır?

4. Etkileme Çabası

Bir erkek birini seviyorsa mutlaka onu etkilemek ister. Eğer aşkları imkansız aşksa dahi iç güdüsel olarak bunu yapmayı ister. Her erkeğin etkileme yöntemi ise birbirinden farklılık gösterir.

Bu durumda en yaygın çaba üstü kapalı bir şekilde kendini övmesidir. Erkek egosu denilen şey tam olarak da budur. Erkekler en az kadınlar kadar beğenilmek isterler. Bunun için de iyi niteliklerini kendileri ön plana çıkarır.

Diğer bir etkileme yöntemleri ise öyle ya da böyle eksik kaldığınız konularda size yardım etme eğilimleridir. Bu şekilde yardım ederek sizin gözünüzde iyi bir imaj çizmek isterler. Ancak güzel bir kadınsanız ve hayatınız boyunca birçok erkek size karşı böyle yardımsever davrandıysa bunu ayırt etmeniz zor olabilir.

Sevdiğini gizleyen erkek nasıl davranır genel olarak öğrendiniz. Bunun dışında da küçük bazı davranışlar olabilir. Ancak sevdiğini gizleyen erkek genel olarak yukarıda bahsettiğimiz davranış kalıplarına uyar. Bu davranışların birden fazlası varsa mutlaka bir şüphe duymakta yarar vardır.

Sevdiğini Söyleyemeyen Erkeğe Nasıl Yaklaşılmalı?

Yukarıda anlattıklarımız doğrultusunda size söylemese de bir erkeğin sizi sevdiğini fark etmiş olabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşırsanız iki türlü ihtimal bulunuyor.

İlk durumda eğer kişiye ilgi duymuyorsanız veya böyle bir yakınlaşmaya sıcak bakmıyorsanız bunu belli edecek davranışlara yönelerek erkenden kişinin sizden vazgeçmesini sağlayabilirsiniz.

Bunun için ona sadece arkadaş gözüyle baktığınızı bir şekilde belli etmelisiniz ve arkadaş görüşmesinin ötesinde vakit geçirmemeye dikkat etmelisiniz. Bunu yapmadığınız taktirde erkeklerde kadına karşı kontrolden çıkan bir ilgi gelişebiliyor. Bunun önlemini önceden alabilirsiniz.

Eğer siz de bu ilişkiye yani yakınlaşmaya taraftarsanız bunu da yine hafif adımlarla belli etmeli ve beklentilerinizi net hale getirmelisiniz. Çünkü bir erkeğin sizi beğeniyor olması yüzde yüz aynı şeyleri beklediğiniz manasına gelmez. Siz bu durumda eğer bir yakınlık besleniyorsa kafanızda nasıl bir şeyler olduğunu laf arasında ona hissettirmelisiniz.

Burada atılacak adımlar birden bire olmamalı, hafif üstü kapalı ve adım adım gerçekleşmelidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir