Aşkını Gizleyen Erkek Nasıl Anlaşılır?

Erkek de kadın da belirli durumlarda aşık olduğunu karşı taraftan gizlemek ister. Bunun birçok nedeni olabilir. Ancak en belirgin nedeni cesarettir. Sevdiğini karşı tarafa itiraf etmek cesaret isteyen bir davranıştır. Bu yazıda aşkını gizleyen erkek nasıl anlaşılır sorusuna cevap arayacağız.

Konu erkekler oldu mu elimizde daha fazla tüyolar mevcut olabiliyor. Seven fakat sevdiğini belli etmeyen erkek nasıl davranır bilirsek karşımızdaki kişinin ne hissettiğini büyük oranda kestirebiliriz.

Aşağıda bahsettiğimiz noktalara dikkat ederseniz önemli ipuçları elde edersiniz. Yazıyı dikkatli okumanızı tavsiye ederiz.

aşkını gizleyen erkek nasıl anlaşılır

Sevdiğini Söyleyemeyen Erkek Nasıl Davranır?

Sevdiğini söyleyemeyen ve aşkını gizleyen erkeklerin bazı özellikleri aşağıda sıralanmıştır.

Aynı Ortamda Bulunma Çabası

Uzaktan seven ya da sevdiğini saklayan erkek sizinle konuşmasa bile sizinle bir şekilde aynı ortamda bulunmak ister. Çünkü insanlar sevdiklerinin yanında mutlu hissederler. Erkekler ise sevdiği ve beğendiği kişiye bakmayı ve onu izlemeyi daha çok önemserler.

Eğer bir erkek sizinle aynı ortamda çok bulunmak istiyorsa size aşık olma olasılığı yüksektir. Ortak ortamınız iş yeri, okul vb. her neresiyse sürekli size yakın olmak için bahane üretiyorsa bu en önemli ipucudur.

Sevdiğin saklayan erkek sizinle yalnız kalmaya da pek cesaret edemez. Bu nedenle sizinle vakit geçirmek için ortak ortamların oluşmasını ister. Örneğin sizin içinde bulunduğunda her arkadaş sohbetine öyle veya böyle bir bahaneyle katılır. Ya da sohbete katılmasa bile o ortamın içinde yer alır.

Bakışlar

Bakışlar aşk konusunda erkeğin en zayıf olduğu noktalardır. Seven erkek nasıl bakar diye kesin bir genelleme yoktur. Ancak genellikle çekinerek ve çaktırmadan bakma oranı yüksektir.

Ona fark ettirmeden size bakıp bakmadığını anlamaya çalışın. Seven erkek bazen sevdiği kişiye bakarken dalıp gider. Böyle anlarda onu yakalayabilirsiniz. Ancak yakaladığınızı belli ederseniz ve anlarsa epey geri adım atması da olasıdır.

Bakışlarda bir hayranlık belirtisi sezebilirsiniz. Ancak bazı erkekler hayranlıkları da başarıyla gizlerler. Erkekler aşk konusunda tahmin ettiğinizden daha korkar olabiliyorlar.

Sizi Düşündüğünü Gösterme Çabası

Sizi seven erkek bazen gerçekten sizi düşünür. Yani geç saatte eve vardınız mı? Başınıza gelen bir sorununuzu çözdünüz mü bilmek ister. Yardımcı olabileceği konularda da yardım etmek ister.

Ancak seven erkeklerin bazıları da bunu gösterme eğilimindedir. Çünkü erkeklerin doğası kadını etkilemeye yöneliktir. Sizi daha çok düşündüğünü göstererek daha çok etkilemek ister. Size karşı yaptığı bir fedakarlık da bunun bir parçası olabilir.

Unutmamak gerekir ki erkek tabiatta da koruyu taraftır. Bu nedenle sevmeye başladığı anda iç güdüsel olarak koruma eğilimi de gösterir. Sizi merak etmesi bu konuda bir ipucu olabilir.

Beğenme ve İltifat Etme

Erkeğin sizi beğendiğini anlamanız çok zor değildir. Sürekli etrafınızda bulunuyorsa ve her anlattığınıza olumlu tepki veriyorsa sizi muhtemelen beğeniyordur.

Ancak iltifat etmek daha zordur. Çünkü iltifat sevdiğini söylemenin ilk adımlarındandır. Bu nedenle erkeğin yapacağı iltifatlar çok alakasız ve hafif düzeyde olabilir.

Örneğin sizin hazırladığınız bir yemeği yemiştir ve beğendiğini bilmenizi ister. Yemek çok güzel olmuş der. Sizi sevdiğini söyleyemediği için bu tür yöntemlere başvurur.

Etkileme Çabası

Erkekler etkilemeye bayılır. Hatta etkilemeyi her şeyden daha çok severler. Kadınlardan daha fazla taktir görmek ve övülmek isterler. Çoğu erkeğin güçlü bir egosu vardır.

Bu nedenle sizi etkilemek için çaktırmadan iyi yönlerini ortaya çıkarmak isterler. Bazı erkekler bunu daha doğru şekilde yaparken bazıları size çok kaba gelecek yöntemlere başvururlar.

Örneğin fiziksel kuvvetiyle hava atmaya çalışmak, arabasıyla, malı ve mülküyle, hatta yeni aldığı kıyafet ya da telefonuyla hava atma gibi durumlar sizi etkilemeye yönelik olabilir.

Kadınların hiç etkilenmeyeceği iyi futbol oynama özelliğiyle bile etkilemeye çalışma erkeklerde görülen bir durumdur. Çünkü çoğu erkek kadınların gerçekten neyden etkileneceğini bilmez.

Erkek aşkını gizlice nasıl gösterir öğrendik. Seven erkek nasıl anlaşılır diyorsanız bu tüyolar büyük oranda yeterli olacaktır. Ancak şunu unutmamanız gerekir ki bunların hiçbirisi tek başına doğrudan o erkek aşık demek değildir. Dikkatli olmalı ve kendi kafanızda kuruntu yapmamaya özen göstermelisiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir