Midi Boy Elbise Kimlere Yakışır?

Kış ve yaz arasında bir elbise kullanmak istiyorsanız en ideal seçim midi boy elbise olacaktır. Midi boy elbiseler yaz, kış demeksizin gerek özel gecelerde, gerekse günlük davetlerde bayanların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Peki midi boy elbise kimlere yakışır? Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki her vücuda her tarz elbise yakışmamaktadır. Kişi vücut yapısını ve kusurlarını ne kadar iyi bilirse elbise seçimini de o kadar iyi yapacaktır. Örneğin; bacaklarından memnun olmayan bayanlar için bacakları kamufle eden uzun elbiseler ideal bir seçim olacaktır. Tam tersi bacaklarına ve kendine güvenen bayanlar içinse kısa elbiseler rahatlıkla tercih edilebilecek modellerdir.

Elbise seçiminde vücut yapısı kadar önemli bir konu daha varsa o da kişinin tarzıdır. Eğer elbisenizle sade ve doğal bir görünüm istiyorsanız, ne çok kısa, ne de çok uzun bir elbise tercih etmek istemiyorsanız seçebileceğiniz en güzel model midi boy elbisedir. Midi boy elbiseler ayak bileği kısmı ince olan bayanlar için mükemmel bir seçimdir. Özellikle basen bölgesinde fazlalıkları olanlar, ancak alt bacak kısmı ince olanlar için midi boy elbise seçimi ideal olacaktır. Midi boy elbise seçimi hakkında dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise kısa boylu ve kilolu bayanların bu tarz elbiselerden uzak durmasıdır.

Midi Boy Elbise Nasıl Kombinlenir?

Elbise seçimi kadar önemli bir konu daha varsa o da elbisenin nasıl kombin edileceğidir. Midi boy elbisenizi katılacağınız ortam ve zevklerinizi ön planda tutarak yapınız. Elbise seçiminden sonraki kısım ise seçtiğiniz elbisenin nelerle kombin edileceğidir. Uzun boylu bayanların rahatlıkla tercih edebildiği, kısa boylu ve kilolu bayanların ise vücut tipine uygun modellerini kullanılabildiği midi boy elbise nasıl kombinlenir sorusunun cevaplarına geçelim.

  • Midi boy elbisenizi özel geceler için kullanacaksanız kesinlikle sade bir stiletto ve ışıltısız bir çanta ile kombin yapmalısınız.
  • Geceye damga vurmak isteyenlerdenseniz işlemeli ya da dantelli midi boy elbise tercih ederek ayakkabınızı yüksek topuklu modellerden yana kullanmalısınız.
  • Günlük bir parti ya da arkadaş ortamı için midi boy elbise ile spor ayakkabı kombini yaparak rahatlığın keyfini sürebilirsiniz.
  • Midi boy elbise ile günlük yaşamda stil sahibi bir tarz oluşturmak istiyorsanız kış ayları için bot kullanmayı tercih edebilirsiniz.
  • Elbiseniz desenli ya da çiçekli bir modele sahipse ayakkabı ve çanta kombini için tek renk ve sade modelleri tercih etmenizde fayda var.

Midi boy elbise kombini için dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi de etek boyunun bitiş noktasıdır. Kısa boylu bayanlarda diz altı kısmında, uzun boylularda ise biraz daha aşağıda modeller ideal olacaktır. Son olarak basen kısmı geniş olan bayanların midi boy elbisede A kesim modellere yönelmesini de tavsiye ederiz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir