Çanta Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Çanta seçimi kıyafetlerimizin bütünlüğünü oluşturmak için çok önemli bir kısımdır. Dikkat edilmesi gereken birkaç farklı nokta vardır. Bu yazımızda çanta seçiminin püf noktalarını sizinle paylaşmaya çalışacağız. Günümüzde birçok kadın, çanta seçimine ve şekline önem vermektedirler. Çanta seçiminde vücut ölçüleri, kıyafet ve ayakkabı renk ve modelleri, elbette çok önemli kriterlerdir.

Çanta Seçimi

Zayıf veya Kilolu Olanlar

Kilolu olan ve basenlerinden şikayetçi kadınlar, daha çok ince ve uzun saplı küçük çantaları veya küçük bilek çantalarını tercih etmelidir. Böylelikle bu tarz çantaları kullanan kadınlar, kendilerini daha iyi hissedecek ve daha dengeli bir görüntüye sahip olacaklardır.

Zayıf olan kadınlar için ise, büyük omuz çantaları, sırt çantaları ve messenger çantaları uygundur. Ancak boyunuz uzunsa, çok küçük boyutlu çantalar size uygun olmayabilir. Orta boy olan ve büyük baskılı çantalar tam size göre.

Boyu Uzun veya Kısa Olanlar

Uzun boylu ve zayıf olan kadınlar uzun ve geniş, desenli veya pelüş kaplamalı çanta modellerini tercih etmelidir. Böylelikle uzun boylu ve kilosundan şikayetçi kadınlar bu çantaları tercih ettiğinde göze daha çok hitap eden bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Kısa boylu ve minyon tipli kadınların çanta seçerken dikkat etmesi gereken en önemli nokta, çantanın geniş ve uzun olmamasıdır. Boyunuz kısaysa ve minyon tipliyseniz, geniş ve uzun çantalar sizi daha kilolu ve daha kısa gösterebilir. Peki kısa boylu kadınlar hangi tip çantaları tercih etmelidir? Geniş olmayan, küçük, boyuyla orantılı çantaları seçmelidirler. Bu çantalar; el çantası, ince saplı küçük askılı çanta ve bunun gibi çantaları tercih edebilirler.

Kıyafet Modellerine Göre Çantalar

Çanta seçimi yaparken öncelikle kıyafetinizin modeline dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer sade gece kıyafeti giyiyorsanız, geniş veya büyük çantalar tercih etmemelisiniz. Bu tarz sade bir kıyafete gösteriş katmak istiyorsanız, pırıltılı ve elde taşıyabileceğiniz portföy çantaları tercih edebilirsiniz.

Spor veya gündelik kıyafetler tercih ediyorsanız kıyafetinize en uygun çanta seçimi, elde taşıyabileceğiniz küçük ve klasik bir çanta modeli olmalı. Bu şekilde şıklığınızı ön plana çıkarıp göze daha çok hitap eden bir imaj yaratabilirsiniz.

 

 

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir