Göbekli Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Güzel görünmenin en önemli yollarından birisi kusurları kapatmaktır. Makyajdan sonra kişiyi değiştiren en etkili faktörlerden olan giyim tamamı ile kişiyi yansıtmalıdır. Kişi hem vücudunu, hem de zevklerini tanıyarak giyinmelidir. Özellikle de kilolu bayanların giyim konusunda kusurlarını gizlemeye yönelmesi gerekir. Sizlere bu yazımızda göbekli kadınlar nasıl giyinmeli sorusuna cevaplar sunacağız.

Vücudu kusursuz bir görünüme kavuşturmak için öncelikle vücut yapısına uygun kıyafetler tercih edilmelidir. Erkek, kadın demeksizin birçok kişinin problemi olan göbek bölgesindeki fazlalıkları kapatmak için uygulanabilecek birkaç yöntem bulunmaktadır. Kombin yaparken bu noktalara dikkat ederek daha düz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Göbekli Kadınlar İçin Giyim Önerileri

Kombin yaparken en fazla zorlanan kesim olan göbekli kadınlar yanlış seçimler yapıldığında şıklıktan çok uzak bir görünüme kavuşurlar. Bu görünümü engellemek için mümkün olduğunca üst bedeni inceltmeye yönelmek gerekir. Göbekli kadınlar için giyim önerileri sunarak göbek bölgesini nasıl incelteceğinizden bahsedeceğiz. Daha şık bir tarza sahip olmak istiyorsanız önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

Göbekli kadınlara giyim tavsiyeleri;

  • Fazlalıkların yoğunlaştığı bölge olan göbeği daha da ortaya çıkarmaya neden olacak sıkı giysilerden kaçının. Bunun tam aksine mümkün olduğunca geniş ve asimetrik kesime sahip olan üstler tercih etmeye çalışın. Geniş üstler göbek fazlalığını izleyerek üst bedeni daha zarif gösterecektir.
  • Göbekli bayanların en fazla dert yandığı konulardan birisi kısa boylu görünmektir. Kilolu ve kısa boylu görünümü ortadan kaldırmak için vücudu olduğundan daha uzun gösterecek ürünler tercih edebilirsiniz. Uzun hırka ve uzun ceketler vücudunuzda dikey çizgiler oluşturmanızı sağlayacaktır.
  • En fazla karşılaşılan yanlışlardan birisi de göbekli bayanların düşük bel pantolon kullanmasıdır. Düşük bel pantolonlar zayıf bayanların dahi olduğundan daha göbekli görünmesine yol açmaktadır.
  • Göbeği daha da ortaya çıkaracak tek tip giyim yerine iki parça giyinmeyi tercih edebilirsiniz. Tulum göbekli kadınların kullanmaktan kaçınması gereken bir kıyafet tarzıdır.
  • Göbek bölgesini kamufle etmek istiyorsanız yapabileceğiniz en doğru tercih wrap elbise olacaktır. Wrap elbise karın bölgesindeki detayları ile göbeği daha da azaltmaktadır.
  • Desenli bir kıyafet seçimi yapıyorsanız mümkün olduğunca iri desenlerden kaçınmanız gerekir. Özellikle vücudun sorunlu bölgelerini gizlemek için küçük desenler tercih edebilirsiniz.

Göbekli kadınlara giyim önerileri sunarak kusurların nasıl kapatılabileceğinden bahsettik. Zevklerinizi ön planda tutarak önerilerimizi de dikkate aldığınızda göbek bölgesindeki sorunları kapatmayı başarabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir