Kilolu Genç Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Fazla kilolar genç bayanları en fazla rahatsız eden konuların başında gelir. ‘’Ne giyersem yakışmıyor’’, ‘’Ne renk giysem olmuyor’’ gibi yakınmaların sıkça yaşandığı fazla kilo problemi özellikle genç bayanların kabusu gibidir. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki boy ya da kilo fark etmeksizin her bayan güzel giyinerek bakımlı görünebilir. Vücut hatlarına uygun giyinmek kiloların gizlenmesi ve güzel görünme konusunda önemli bir husustur. Kilolu genç bayanlar nasıl giyinmeli sorusuna cevaplar sunarak giyim konusunda işinizi biraz da olsa kolaylaştıralım.

kilolu genç bayanlar nasıl giyinmeli

Kilolu bayanların en sık yaptığı hataların başında siyah renk giyinmek gelir. Siyah daha ince ve zayıf gösterir düşüncesi ile ömür boyu kendinizi siyaha teslim etmeniz doğru değildir. Siyahın ince ve zayıf gösterdiği bir gerçektir. Ancak sırf zayıf görünmek için siyah renk dışında giyinmekten korkmak yanlış olacaktır. Doğru seçimler yaptığınızda beyaz rengin de sizi şık ve zarif göstereceğinden kuşkunuz olmasın.

Kilolu Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Vücudunuzu olduğundan ince göstermek ve giydiğiniz kıyafette rahat etmek için yapmanız gereken ilk şey vücut hatlarınızı tanımaktır. Bu konuda çoğu kilolu bayanın kendine dürüst davranmadığı görülmektedir. L beden olup da sürekli M beden giyinmeye çalışmak genç bayanların sıklıkla yaptığı hatalar arasında yer alır. Bu tarz hatalar sizi zayıf bir görünüme ulaştırmaktan ziyade vücudunuzun kusurlarını daha da ön plana çıkarmaya neden olur. Kilolu bayanlar nasıl giyinmeli sorusuna önerilerimiz ise şöyle;

 • Bedeninize uygun giyinmek vücut hatlarınızı doğru bir görünüme ulaştıracaktır. Ne çok küçük, ne de büyük kıyafetler giymemeye çalışmalısınız.
 • Kilolu bayanların daha uzun ve ince görünmek için tercih edebileceği üst parçalar V yaka modeller olmalıdır. V yaka vücudun daha ince ve uzun görünmesini sağlayacaktır.
 • Kilolarınızı gizlemek ve bedeninizi daha ince göstermek için dik çizgileri olan üstlere yönelmenizde fayda var. Enine çizgili üstler kilolu bayanların kesinlikle kaçınması gereken modellerdir. Bu tarz tişört ve elbiseler kilolarınızın daha belli olmasına yol açacaktır.
 • İri desenler kilolarınıza kilo katacaktır. Mümkün olduğunca küçük desenleri bulunan parçaları tercih etmelisiniz.
 • Kilonuz üst bölümde yoğunsa desenli parçalar yerine düz ve tek renk giysileri üst için kullanarak desenli parçaları alt için tercih edin.
 • Jean ve bol paça pantolon sizin için mükemmel bir seçim olacaktır. Üst kısımda da oversize olarak adlandırılan ve sanki bir beden büyükmüş gibi duran parçaları tercih edin.
 • Dikkatleri fazla kilolardan uzaklaştırmak için stil tüyolarından faydalanabilirsiniz. Şık takılar ile gözleri aksesuarlarınıza çekmeyi başarabilirsiniz.

Kilolu bayanlar nasıl giyinmelidir sorusuna sunduğumuz tüyoları dikkate alarak vücudunuzun daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz. Kilolarınızın ön plana çıkmasını önlemek için dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da üzerinize yapışan parçalardan kaçınmanızdır.

Kısaca Kilo Verme Tavsiyeleri

Yukarıdaki tavsiyelerle gayet güzel giyinebilirsiniz. Ayrıca bazı bayanlara hafif kilo da gerçekten yakışmaktadır. Ancak kilolu olmak sağlıklı olmadığı için sizin yaşam kalitenizi ve mutluluğunu olumsuz etkileyecektir. Güzellik için de düşünürseniz uzun vadede sağlıklı ve güzel bir tene sahip olmak için iyi beslenmeniz şarttır.

Kilo verebilmek için aşağıdaki önerilere dikkat etmeye çalışın.

 • Kısa ve şok diyenlerden kaçının.
 • Abur cubur yeme işini abartmayın.
 • Bol su tüketin.
 • Şekerli gıdalardan ve tatlılardan olabildiğince kaçının.
 • Çay ve kahve içerseniz şekersiz için.
 • Hamur işi ve ekmek seviyorsanız da az yiyin.
 • Kola, meyve suyu gibi içeceklerden kaçının. Su, ayran, çay, kahve dışındaki içecekleri tüketmeyin.
 • Spor yapamasanız bile aktif bir yaşam tarzı seçin.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir