Midi Boy Ne Demek?

Midi boy elbise ve eteklerde sıkça duyduğumuz bir terimdir. Diz kapağının altında ayak bileğinin ise yukarında  bir uzunluğa sahip olan midi boy özellikle 70’ler modasında kendini göstermiştir. Midi boy ne demek denildiğinde kısaca orta boy demek mümkündür. Diz kapağının altında kalan midi boy bilhassa elbiselerde kendini göstermektedir. Midi boy elbiseler kombin edilirken çoğu kişi sorun yaşamaktadır. Bu nedenle boyda elbiseler genellikle uzun boylular için ideal olacaktır.

midi boy ne demek

Etekler söz konusu olduğunda midi, maksi ve mini gibi kelimeleri sıkça duyarız. Diz kapağı ve ayak bileği arasında kalan midi boy etekler son günlerde trendler arasında yer almaya başladı. 70’ler ve 80’lere dönüşle birlikte kıyafette de midi boy etek ve elbiseler de  sıkça tercih edilmeye başlandı.

İlgili yazı: Midi boy elbise kimlere yakışır?

Midi Boy Nasıl Giyilir?

Kıyafet seçimi yaparken en önemli nokta vücut hatlarına uygun giyinmektir. Uzun boylu bayanlara neredeyse her tarz ve model kıyafetler yakışırken kısa boylu bayanlarda elbise ve etek boyuna dikkat edilmediğinde daha kısa boylu ya da daha kilolu bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Midi boy nasıl giyilir sorusuna cevaplar sunarak nasıl daha şık görünebileceğinizden bahsedeceğiz.

İşte sizlere midi boy etek ya da elbise ile kombin için öneriler;

  • Midi boy etek kullanacaksanız üst parçayı tercih ederken eteğin modelini dikkate alın. Eğer eteğiniz pileli, kloş ya da çan modelse üst modeli mutlaka dar kesim tercih edin. Bu şekilde eteğinizin modelini ön plana çıkarıp belinizi daha zayıf gösterebilirsiniz. Eteğinizin modeli düzse üzerine neredeyse her parçayı kullanabilirsiniz. Salaş bir tişörtle ya da askılı bir bluzla kombin yapmanız mümkündür.
  • Boyunuz uzun değilse ve midi eteğin sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterdiğini düşünüyorsanız bilek boyuna inen modellerden kaçının. Bu durumda tercih etmeniz gereken boy diz kapağından biraz aşağıda olmalıdır. Ayrıca kısa boylu bayanların midi etek kombininde topuklu ayakkabı kullanması da bir avantajdır.
  • Kısa boylu bayanların midi etek kombini yaparken dikkat etmesi gereken bir diğer nokta da yüksek bel eteklerden kaçınmalarıdır. Ayrıca daha zarif görünmek için üst parçayı eteğin içine sokmak da yararlı olacaktır.
  • Midi etekle daha zarif ve uzun görünmek istiyorsanız tamamlayabileceğiniz en şık parça stiletto olacaktır.

Midi etek nasıl kombinlenir diyorsanız sizlere sunduğumuz önerileri mutlaka dikkate almalısınız. Özellikle kumaş seçimi ve vücut tipiniz midi etek tercihinde en temel kriterler olmalıdır. Örneğin; dalgıç kumaşlar vücudu olduğundan daha iri gösterdiği için kaçınmanızda fayda vardır. Bu tarz ufak detaylara dikkat ederek hem şık, hem da tarz kombinler oluşturabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir