Orijinal Ayakkabı Nasıl Anlaşılır?

Günümüzde birçok ürünün orijinali ve sahtesini ayırt etmek mümkün olmuyor. Özellikle ayakkabılarda sahte üretim en sık karşılaşılan sorunlardan oluyor. En ünlü markaların sahtelerine bilindik mağazalarda dahi rastlanıyor. Dünyanın en popüler ayakkabı markası olan Nike sahte ayakkabı üretenlerin en fazla yöneldiği markalar arasında üst sırasında. Kaliteli ayakkabı alarak uzun yıllar kullanmayı hedefleyenlerin marka bir ayakkabıyı birkaç kullanım sonrasında iade etme telaşına düşmesi sahte üretimin sık karşılaşılan sorunlarından oluyor. Peki orijinal ayakkabı nasıl anlaşılır?

Ayakkabı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ayakkabının orijinal olup olmadığını kontrol etmektir. En ünlü alışveriş merkezlerinde dahi bu sorunlara tanık olunabiliyor. Bu nedenle nereden alırsanız alın seçtiğiniz ayakkabının orijinal olup olmadığı birkaç kolay yöntemle çözebilirsiniz. Nihayetinde vereceğiniz yüksek bir meblağ söz konusu iken hem sağlık açısından, hem de maddi açıdan ayakkabının orijinalliğini test etmenin hiçbir olumsuz yanı yoktur. Tam aksine bilinçli tüketiciler olarak sahtekarlığın da önüne geçmek bu şekilde mümkün olacaktır.

Orijinal Ayakkabıyı Anlama Yöntemleri

Piyasada tahmin edemeyeceğiniz kadar fazla sahte ayakkabı üreticisi mevcut. Hatta ilk bakışta sahtesi ve gerçeğini yan yana görseniz dahi anlamanız mümkün değil. Bu nedenle sizlere önereceğimiz orijinal ayakkabıyı anlama yöntemleri ile ayakkabı alışverişinde rahatlık sağlayabilirsiniz.

  • Orijinal ayakkabıyı anlamanın en kolay yolu ayakkabının tabanı ile üstünü birleştiren kısmın açılıp açılmamasıdır. Orijinal ürünlerde kullanılan yapışkan kaliteli olduğu için ayakkabıda herhangi bir açılma söz konusu olmaz. Elinizle açmaya çalışsanız dahi üründe herhangi bir sorun oluşmadığını fark edersiniz.
  • Bir diğer yöntem ise dikiş kalitesini kontrol etmektir. Orijinal ayakkabıyı dikişin ve dikiş için kullanılan ipliğin kalitesinden anlamak mümkündür. Ayakkabıyı incelediğinizde dikişin kalitesini ve sağlamlığını fark edebilirsiniz.
  • Orijinal ayakkabılarda dikkat etmeniz gereken ilk detay markanın logosudur. Sahte ürünlerde markanın yanlış yere basımı, marka isminde ya da logosunda ufak hatalar ve renk farkı gibi detaylar göze çarpacaktır.
  • Sahte ayakkabılarda kalitesiz polyester kullanımı yaygındır. Orijinal olmayan ürünlerde dikişlerde gevşeklik ve yamukluk fark edebilirsiniz.
  • Orijinal ayakkabının bağcıklarının kalitesini de kolaylıkla fark edebilirsiniz. Sahte ürünlerde kalitesiz ayakkabı bağcığı kullanılır. Aynı zamanda orijinal ayakkabı ile sahte ayakkabıdaki delik sayısında da çoğunlukla fark görebilirsiniz.

Orijinal ayakkabı nasıl çözülür diyorsanız sizlere sunduğumuz ufak detayları ayakkabı alışverişinizde göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir