Dünyanın En İlginç 4 Kuşu

Kuşlar yüzyıllardır dünyamızda yaşamlarını sürdürmektedirler. Ancak eski zamanlardan beri binlerce farklı kuş türü ortaya çıkmış ve yok olmuştur. Sizlere bu yazımızda bu kuş türlerinden bizlere göre Dünyanın En İlginç 4 Kuşu listesini sizlere sunacağız ve sizi büyülemeye çalışacağız. Hiç gecikmeden isterseniz listemize başlayalım.

Tavus Kuşu

Tavus Kuşu

Eğer renk ve şekilden bahsediyorsak tavus kuşlarından bahsetmeden geçmek mümkün değildir. Farklı renkleri ve minik gagalarıyla gözlerinizi üzerlerinden alamayacağınız ise kesin bir gerçek diyebiliriz. Sülüngiller ailesinden Pavo cinsine ait olan bu kuşlara tavus kuşu ismi verilmiştir. Dişilerinin boyun renkleri parlak yeşildir. Gövdeleri ise daha çok kahverengi ve gri tonlarındadır. Erkek olan tavus kuşlarının kuyrukları ihtişamlıdır. Ancak kuyruklarına oranla sesleri pek de kulağa hoş gelmemektedir. Birçok dinde tavus kuşları kutsal olarak görülmektedir.

Arı Kuşu

Arı Kuşu

Hangi kuş arıları yakalayabilecek kadar cesaretli olabilir ki? Tabii ki arı kuşları! Sadece arılar ve böceklerle beslenmekte olan arı kuşları hızlı, çevik ve doğru zamanlamasıyla birçok kuş bilimcisinin dikkatini çekmektedir. Yalı kuşlarının birkaç kuşak öteden akrabası olduğu bilinmektedir. Dünya üzerinde kendisi gibi renkli olan 24 adet türü bulunmaktadır. Sadece doğu yarım kürede yaşayan arı kuşları ılıman ve tropik alanlarda yaşamayı tercih etmektedir.

İbibik Kuşu

İbibik Kuşu

İbibik kuşları farklı şekilleri ve değişik kanatlarıyla birçok kişinin ilgisini kolayca çekebilmektedirler. Eşsiz bir güzelliğe sahip olan ibibik kuşları, eşine olan bağlılıkları ile bilinmektedirler. Eşlerine o kadar çok bağlıdırlar ki eğer eşleri ölürse yeni bir eş asla aramazlar. En duygusal kuş türlerinden birisi olan ibibik kuşları annesi ya da babası öldüğünde onlara en doğru yeri buluncaya kadar onları başında taşırlar.

Kırmızı Gagalı Tukan

Kırmızı Gagalı Tukan

Güney Amerika’nın tropikal bölümlerinde kolaylıkla görebileceğiniz bu doğa harikası kuşlar çoğunlukla renkli yapıları ve büyük gagalarıyla dikkatleri üstlerine çekmektedirler. Uçları kırmızı, turuncu, yeşil ve mavi gibi tonlarda olabilen gagaları sayesinde ünlerini tüm dünyaya duyurabilmişlerdir. Kuşlar arasında en güçlü gagalardan birisine sahip olmaları onları kuşlar arasında öne çıkaran birkaç özellikten birisidir. Son derece güçlü ayakları sayesinde istedikleri avı kolayca tutabilmektedirler.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir