Bol Paça Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir? (Kadın)

Yaz, kış demeksizin en fazla tercih edilen pantolon tarzı olan bol paçalar doğru kombin edildiği takdirde her ortamda rahatça kullanılabilmektedir. Bol paça pantolon hem kısa boylular, hem de uzun boylular için rahatlıkla tercih edilebilen bir modeldir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bol paça pantolonu doğru ayakkabı ile kombin yapmaktır. Özellikle kısa boylu bayanlar doğru ayakkabı seçimi yapmadığı takdirde bol paça ile olduğundan daha kısa bir görünüme sahip olabilirler.

Bol paça altına nasıl ayakkabı giyilir

Sizlere bu yazımızda bol paça altına nasıl ayakkabı giyilir konusunda birkaç önemli tüyodan bahsedeceğiz. Her ortamda kullanabileceğiniz bol paça pantolonu doğru ayakkabı ile tamamlayarak istediğiniz şıklığa kavuşabilirsiniz. İster klasik, isterseniz de spor tarzda kombinler yaparken sunacağımız önerileri dikkate almanız mümkündür.

İlgili yazı: Bol paça pantolon kime yakışır?

Bol Paça Pantolonla Hangi Ayakkabı Giyilmelidir?

Bol paça pantolon boyu uzun göstermek için tam bir avantajdır. Ancak bu durum her daim doğru şekilde işlemeyebilir. Özellikle kısa boylu bayanlar bol paça pantolonu topuklu ayakkabı ile kombin etmediğinde boyunu daha da kısa bir görünüme ulaştırabilir. Elbette ki bol paça ile doğru görünüme kavuşmak için dikkat edilmesi gereken ufak noktalarda mevcuttur.

Örneğin kısa boylu bayanların bol paça pantolon paçası kesiminde topuk boyunu hesaba katmaları gerekir. Çok kısa ya da yere kadar uzanan bir paça görünümü sizi zarif bir görünümden uzaklaştırır. Ayakkabınızın topuğu hafif görünecek şekilde kestirerek şık bir tarz elde edebilirsiniz.

Peki bol paça pantolonla hangi ayakkabı giyilmelidir? İşte sizlere bu konuda dikkat etmeniz gereken önemli tüyolar;

  • Yaz aylarında bol paça pantolon ile tüm gün rahat etmek istiyorsanız sandalet ile kombin yapabilirsiniz. Eğer boyunuz kısaysa tercih etmeniz gereken model dolgu topuklu sandaletlerdir.
  • Kısa boyluysanız ve bol paça pantolon ile boyunuzu daha da uzun göstermeyi hedefliyorsanız yüksek topuklu ayakkabı en doğru seçim olacaktır.
  • Dolgu topuklu ayakkabılar bol paça pantolon ile kullanabileceğiniz en iyi tarzlardan biridir. Hem rahatlığı, hem de boyu daha uzun göstermesi nedeniyle dolgu topuklu ayakkabı yaz, kış demeksizin tercih edilebilir
  • Kış aylarında bol paça pantolon ile bot kombini yapabilirsiniz. Eğer uzun boyluysanız her modeli seçebilirsiniz. Ancak kısa boylu bayanların yine yüksek topuklu botlara yönelmesinde fayda vardır.
  • Özel davetler, düğün ve nişan gibi kutlamalar için bol paça pantolon ile stiletto kombini yapabilirsiniz. Bu şekilde gecenin en asil görünümüne imza atmanız mümkündür.

Bol paça altına ayakkabı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken tek detay boyunuzdur. Uzun boylu bayanların her modeli seçmesi mümkündür. Kısa boylu bayanlar içinde bol paça pantolonla şık bir görünüme ulaşmak için mümkün olduğunca yüksek topuklu ayakkabı tercih etmesi gerekir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir