WordPress Sitelerde Bulunması Gereken Eklentiler

WordPress Sitenizde Bulunması Gereken Eklentiler

WordPress, blog veya normal bir site kurmak isteyenlerin tercih ettiği ve geniş eklenti seçenekleri sayesinde yöneticinin işini oldukça kolaylaştıran bir sistem. Bu sistemde yer alan eklentiler sayesinde de işinizi çok daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Adeta kendinize botlardan oluşan bir yönetim ekibi oluşturmuş olursunuz.

 Yoast Seo

Yoast Seo eklentisi sayesinde sitenizin Seo puanını yükselterek Google’ın gözünde prestij sahibi olabilir ve kullanıcıların sizi daha rahat bulmasını sağlayabilirsiniz. Eklentinin kurulumunu yaparken size sorulan birkaç soru var ve bu sorulara etkili bir şekilde cevap vermeniz halinde Seo puanınız daha da yükselecektir.

 WP Smush

Wp Smush eklentisi sitenizdeki resimleri optimize eder ve onların boyutlarını bir miktar düşürür. Bu sayede siteniz daha hızlı yüklenir ve hem kullanıcının gözünde hem de Google botlarının gözünde daha başarılı olarak görünürsünüz

WP Optimize Bu uygulama veri tabanınızdaki gereksiz ve çöp olarak nitelendirilen bilgileri silerek depolama alanınızı rahatlatır ve bir çöp yığınından sizi kurtarır.

Broken Link Checker

Bu eklenti, varsayılan ayarlarıyla 72 saatte 1 sitenizi baştan aşağı tarayarak kırık link olup olmadığını kontrol eder ve raporunu size sunar. Kırık link Google tarafından hiç sevilmeyen birşeydir ve sitenizi çöplük olarak görmesine sebebiyet verebilir.

My WP Backup Pro

Belki de en kritik WordPress eklentilerinden birisi de bu eklentidir. Çünkü bu eklenti düzenli olarak sitenizin bir yedeğini alarak sizi ve emeklerinizi garanti altına alır. Herhangi bir saldırı veya sunucu arızasından dolayı dosyalarınız arızalanır ise bu eklentideki yedeğinizi kullanarak yolunuza devam edebilirsiniz.

W8 Contact Form

Özellikle satış yapan bir site kurmayı düşünüyorsanız bu eklenti tam sizlik. Çünkü iletişim sistemi özellikle bir satış sitesi için olmazsa olmazlardan birisidir. Kullanıcı satın almayı düşündüğü ürün hakkında veya daha farklı çeşitli soruları sizin oluşturduğunuz destek ekibine bu eklenti sayesinde kolayca ulaştırabilir. Uygulama, içerisinde birçok kişileştirme özelliği de bulundurmakta ve bu da görsel açıdan kullanıcılar için önemlidir.

User Pro

WordPress’de hali hazırda bulunan üyelik sistemine ek olarak birçok farklı özelliği bulunan bir üyelik sistemidir. Artı olarak şunları bulundurur;

– Kişileştirilebilir profil resmi ve profil detayları.

– Sosyal medya hesaplarını giriş yaparken kullanabilme.

– Tamamen mobil uyumlu tema düzeni.

– Birbirinden farklı renkli tema seçenekleri.

– Kullanıcılar arası etkileşim ve mesaj gönderebilme.

Eğer bir kitle oluşturmak ve sitenizde daha süre kalmalarını sağlamak istiyorsanız User Pro eklentisi tavsiyemizdir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir