Deep Web Nedir?

Deep web, Türkçe karşılığı derin internet olan son derecede tehlikeli bir sanal ortamdır. Günümüzde insanlar internetin sadece yüzde 20‘lik kısmını kullanırlar. Geri kalan yüzde 80’lik kısmını ise deep web kullanan insanlar kullanır. Tabi ki bunu kullanan insanlar burada ki bilgilerin hepsine ulaşamazlar. Katmanları olan bu deep web her katman için ayrı bilgiler ve profesyonellik ister.

Genellikle yasadışı işlerle uğraşan insanların kullandığı bir sanal ortamdır. Bu sanal ortam Google chrome, modzilla, opera gibi tarayıcılarla girmek mümkün değildir. Bunun için en sık kullanılan tarayıcı Tor Browser’dır. Bu tarayıcının kullanılmasının amacı ise sizi sürekli olarak dünya üzerinde üzerin de farklı konumlar verir ve anonim bir kullanıcı olmanızı sağlar. Deep web e buzdağının görünmeyen yüzü tanımını yapmak çok doğru bir tabirdir.

Deep Web

İnsanların bu sanal ortamı duyduklarında akıllarına gelen ilk soru ne var bu deep web de olmuştur. Bu platformda günlük hayatta yasak olan ve ciddi cezaları bulunan her türlü illegal iş vardır. Bu işlerle ilgili çok fazla bilgi verme taraftarı değilim, bu nedenle bu yazıda sadece içeriği hakkında bu kadar bilgi vermeyi yeterli buluyorum. Bunun dışında burada kullanılan para birimi sanal para birimi olan Bitcoin’dir. Sadece Bitcoin ile işlem yapılabilir.

Deep web insanlara çoğu zaman çok ilgi çekici ve cazip gelir. Fakat içerisine girdiğinde her insan acaba sorularını kendine sormaktan alıkoyamaz. Acaba yakalanır mıyım? Acaba izleniyor muyum? Acaba başıma bir şey gelir mi? Evet yakalanabilirsiniz. Evet izlenebilirsiniz. Evet başınıza bir şey gelebilir. Bu yüzden uzak durmakta kesinlikle fayda var. Bu ortama hemen ilk girdiğim an başıma bir şey gelir mi diye soracak olursanız, hayır gelmez. Buraya erişim çok basittir. Fakat yavaş yavaş ilerledikçe erişimin güç olduğu katmanlardan oluştuğunu göreceksiniz ve bu katmanların her birinin ne kadar tehlikeli olduğunu gördükçe kendiniz devam etmekten vazgeçeceksiniz. Geçmiş dönemlerde ortaya çıkan Wikileask belgeleri bu katmanlardan çıkmıştır.

Kısacası Türkçe anlamı olarak derin web özgürlüklerin sonsuz olduğu bir ortamdır. Ama bahsedilen bu ortamlar kesinlikle normal hayatta karşılaşmak istemeyeceğiniz ortamlar olduğundan kesinlikle emin olabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir