Uzun Boylu Zayıf Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Bayanlar için güzel görünmenin en kolay yollarından birisi doğru giyinmeyi bilmektir. Vücut tipi orantılı bayanlar için bu son derece kolay bir konudur. Ancak çok zayıf ya da aşırı kilolu bayanlarda giyinme konusunda sorunlar yaşanabilmektedir. Sizlere bu yazımızda uzun boylu zayıf kadınlar nasıl giyinmeli sorusuna cevaplar sunacağız.

uzun boylu zayıf kadınlar nasıl giyinmeli

Uzun boylu olmak kimi zaman avantaj, kimi zamansa dezavantaj olabilmektedir. Çoğu kadın zayıf olmayı isterken aklından ‘’Zayıf olsam ne giysem yakışırdı’’ düşüncesi geçer. Oysa ki zayıf bayanların da giyim konusunda sıkça yaşadığı belli başlı problemler vardır. Özellikle aşırı mini etekler hem zayıf, hem de uzun boylu bayanların kaçınması gereken kıyafetlere örnektir.

Uzun boylu ve zayıf bir vücut tipine sahipseniz etek boyunuzun seçimi dikkat etmeniz gereken en önemli noktadır.

Uzun Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Şık görünmek istiyorsanız öncelikle vücut tipinizi tanımalısınız. Kıyafetleriniz boyunuz ve kilonuza uygun olarak seçilmelidir. Uzun boylu bayanlarda yapılacak yanlış seçimler daha da uzun boylu tabiri caizse direk gibi bir görünüme yol açabilir. Bu nedenle mümkün olduğunca tarzınızı belirlerken vücut yapınızı göz önünde bulundurmanız şart. Uzun boylu kadınlar nasıl giyinmeli diyorsanız işte sizlere birkaç öneri;

  • Uzun boylu ve zayıf bayanların günlük yaşamda tercih edebileceği en güzel parça skinny jean olacaktır. İster bol paça, isterseniz de dar paça pantolon ile şık bir stil yakalayabilirsiniz.
  • Dar paça pantolon kullanacaksanız dar bluz ve ceket ile tarzınıza tarz katmanız mümkündür. Özellikle blazer ceket seçiminde basen bölgesine kadar yaklaşan ceket boyu uzun boylu kadınlar için idealdir.
  • Boyunuz uzun ve aşırı zayıfsanız dar üstlerden kaçınmanızda fayda var. Bu şekilde bir vücuda sahipseniz mümkün olduğunca salaş üstler tercih etmenizi öneririz.
  • Uzun boylu kadınlar kombin yaparken en kolay seçebileceği parça ayakkabı olacaktır. Rahatlıkla düz taban ayakkabı modelleri seçebilirsiniz.
  • Yaz, kış demeksizin sizi her ortamda şık gösterecek bir parça arıyorsanız tulum ideal bir seçim olacaktır. Stiletto ya da sandalet ile istediğiniz boyda tulum kombini yaparak şık görünmeyi başarabilirsiniz.
  • Uzun boylu kadınlara giyinme önerileri arasında belki de en önemlisi abartılı seçimlerde rahatlıktır. Boyunuz uzunsa iri ve karışık desenli parçaları kullanmaktan korkmayın.
  • Hem zayıf olmanızın, hem de uzun boylu olmanızın minyon tipli bayanlara göre avantaj sağladığı konulardan birisi de yan çizgili parçaların sizde şık durmasıdır. Yan çizgili parçaları rahatlıkla tercih edebilirsiniz.
  • Uzun boylu kadınlarda göğüs dekoltesi şıklık sağlamaz, ancak illaki dekolte kullanmak istiyorsanız sırt dekoltesi ile şık bir tarz yakalayabilirsiniz.

Ufak tefek birkaç detaya dikkat ettiğinizde uzun boyunuzun ve zayıflığınızın avantajını yakalayabilirsiniz. Uzun boylu kadınlara son olarak renk seçiminde de özgürce tercih yapabileceklerini belirterek yazımızı sonlandıralım.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir