Pantolon Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günlük yaşamda en fazla kullanılan giyim ürünlerinden birisi pantolondur. Sokak modasının vazgeçilmezi olan pantolon kullanım rahatlığı açısından birçok kişinin tercihidir. Rahat, şık ve tarz görünmeyi sevenlerin tercihi olan pantolon aynı zamanda vücudun kusurlarını kapatmada da etkilidir. Peki pantolon seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Seçtiğiniz pantolonun hem rahat, hem de şık durmasını istiyorsanız dikkat etmeniz gereken hususlar vardır.

pantolon seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Erkek, kadın demeksizin herkesin en fazla kullandığı giyim ürünleri arasında yer alan pantolon kumaş ve jean gibi farklı modellere sahiptir. Pantolon seçimi gerek vücut tipine, gerekse zevk ve tercihlere göre yapılmalıdır. Burada kişinin giyim tarzı da önemli noktalardan biridir. Sürekli spor tarzda giyinenler için klasik pantolon aranan tarz olmadığı gibi, klasik giyinmeyi sevenler içinde yırtık jean ideal bir seçim değildir.

Pantolon Seçiminde Nelere Dikkat Edilir?

Pantolon seçiminde kişisel zevklerinize uygun modellere yönelerek ilk adımı atabilirsiniz. Günlük yaşamda daha çok hangi tarz pantolonlar kullanmayı seviyorsanız o modele yönelmenizde fayda var. Size uygun olmayan modelleri seçmek için çabaladığınızda deneyeceğiniz hiçbir model içinize sinmeyecektir. Bununla birlikte özel günler içinde gardırobunuzda mutlaka klasik kumaş tarzında bir pantolona yer vermenizi öneririz. Pantolon seçiminde nelere dikkat edilir sorusu için önerilerimiz ise şöyle;

  • Vücut ölçülerinizi bilerek doğru pantolon seçimi yapabilirsiniz. Kumaş ve jean pantolonlarda çoğunlukla ölçülerin farklılık gösterebildiğini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu hususu göz önünde bulundurarak bilhassa internetten alışveriş yapacaksanız beden ölçülerinizi iyi bilmenizde fayda var.
  • Vücut tipi de pantolon seçerken göz önünde bulundurmanız gereken konular arasında yer alır. Minyon tipe sahipseniz kesinlikle bol paça pantolonlardan uzak durmanızda fayda var. Dar kesim pantolonların sizi daha şık göstereceğini söyleyebiliriz. Armut tipe sahip olanların ise pileli modellerden kaçınması gerekir.
  • Daha önce aldığınız ve rahat ettiğiniz modellere yönelebilirsiniz. Pantolon seçiminde risk almak istemiyorsanız kullanırken rahat ettiğiniz modellerin benzeri olan tarzlarda rahatlıkla beğeneceğiniz bir model bulabilirsiniz.
  • Pantolonun belinizi sarması, ancak çok da sıkmaması önemlidir. Seçtiğiniz pantolon ile rahat etmeniz için en önemli konulardan birisi bel ölçüsüdür. Dar pantolon seçimi yaptığınızda oturup kalkarken sıkıntı yaşayabilirsiniz. Beli bol gelen bir pantolon ise kemersiz kullandığınızda sürekli düşüyor hissi vererek huzursuzluk yaşatabilir.

Pantolon seçiminde dikkat edilecekler konusunda bilgiler sunduk. Vücut ölçülerinizi ve kişisel zevklerinizi ön planda tutarak doğru pantolon seçimini yapabilirsiniz. Bu aşamada gardırobunuzdaki üst parçaları da dikkate almanızda fayda vardır. Kombin yaparken pantolonunuzu nelerle tamamlayabileceğinizi de düşünmeniz size avantaj sağlayacaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir