Nelerden Kumbara Yapabilirim?

Kumbara çocuklar tarafından çok fazla rağbet gören, para biriktirme konusunda da en etkili araçlardan biridir. Özellikle de çocukluk çağlarında kumbaraya sahip olma istediği birçoğumuzun yaşadığı durumlardan biridir. Aslında tutumlu olma konusunda kumbaranın hayli etkili sonuçları vardır. El yapımı kumbara ile pek fazla para birikmeyeceğini düşünüyorsanız yanıldınız. Birçok malzemenin değerlendirilmesi ile yapılan kumbaralar sayesinde insanlar çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Nelerden kumbara yapabilirim diyorsanız sizlere bu yazımızda evinizde kumbaraya çevirebileceğiniz şeylerden bahsedeceğiz.

Nelerden kumbara yapabilirim

Günümüz şartlarında birikim yapmak için sayısız yöntem mevcut. Bireysel Emeklilik, Vadesiz hesaplar, altın ve döviz gibi yatırımlar para biriktirmek için tercih edilebilecek yöntemler arasında. Ne var ki birikim yapmak için zorunluluğu değil fırsat buldukça bir köşeye bir miktar ayırmayı tercih edenlerde var. Bu aşamada evde küçükte olsa bir kumbara bulundurmak ufak ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek yatırımlar yapmanızı sağlayacaktır. Özellikle de kendi kumbaranızı kendiniz hazırlayarak işi biraz daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Kumbara Nasıl Yapılır?

Birikim konusunda ufak adımlar atmak ve kendi yaptığınız kumbara sayesinde tutumlu olarak acil ihtiyaçlarınız için tasarruf yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Kendi kumbara tasarımınızı yapmak için masrafa gerek yok. Kumbara nasıl yapılır diyorsanız sizlere önereceğimiz kolay yöntemlerden birini tercih edebilirsiniz.

Kavanoz Kumbara

Her evde rahatlıkla bulunabilecek bir malzeme olan kavanoz kumbara için en kolay seçeneklerden biridir. Öncelikle tercihinize uygun bir kavanoz edinin. Ardından kapağına para atabileceğiniz bir delik açın ve dışını da istediğiniz şekilde süsleyin. Burada dikkat etmeniz gereken nokta kavanozu sürekli açmamaktır. Bunun içinde kavanozun kapağını sağlam tutacak bir yapıştırıcı ile yapıştırmanızı öneririz.

Pet Şişe Kumbarası

Özellikle çocuklarınız için başlangıç kumbarası hazırlayacaksanız pet şişe ideal bir tercihtir. Pet şişenin kapağına delik açmayı ve kapağı yapıştırıcı ile yapıştırarak açılmamasını sağlamayı unutmayın. Şişenin dışını süslemek için kendi yaratıcılığını ortaya koymanız gerekecektir.

Teneke Kumbara

Salça ya da konserve tenekelerini kumbara için değerlendirmeniz mümkündür. Büyüklüğü küçüklüğü fark etmeksizin tenekeyi kumbara şekline dönüştürerek dışını yapışkanlı kağıt ile kapladığınızda istediğiniz tasarımı elde edebilirsiniz.

Evde kendi yöntemlerinizle kumbara yapmak istiyorsanız önemli olan nokta hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı ortaya koymanızdır. Ufak bir araştırma ile evinizde işe yaramaz birçok eşyanın kolayca kumbaraya dönüşebileceğini fark edebilirsiniz. Nasıl kumbara yapabilirim diyorsanız öncelikle ana malzeme bulmalı, ardından kumbarayı boyama yöntemi ya da yapışkanlı kağıtlardan faydalanarak daha renkli bir hale getirmelisiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir