Lahana Yağının Mucizevi Özellikleri!

Lahana Yağı: Lahana yağı, doğanın bize sunduğu mucizevi özelliklere sahip olan, birçok güzellik uzmanı, diyetisyen ve doktorların şiddetle tavsiye ettiği bir yağdır. Lahana yağının saymakla bitmeyen faydalarından ünlülerin yıllardır zayıflamada ve cilt bakımında kullandıkları bilinmekte. Üstelik tamamen doğal olan bu şifa kaynağının vücuda hiçbir yan etkisi bulunmuyor.

Lahana yağı ne için kullanılır: Lahana yağı kişinin isteği ve ihtiyacı doğrultusunda farklı kullanım alanlarına sahiptir. Bölgesel zayıflama, cilt bakımı bunlardan bazılarıdır. Bilindiği üzere fazla kilo günümüzde pek çok insanın ortak problemi haline gelmiş bulunmaktadır. Zayıflatmak amacı ile piyasaya sürülen ilaçlar, tedaviler ve sağlıksız besinler her gün biraz daha insan sağlığını tehlikeye sürüklüyor. Oysa ki ülkemizde bol miktarda yetişiyor olan lahana bitkisinden üretilen doğal lahana yağı, aşırı kullanılmadığı takdirde  hiçbir yan etkisi olmayarak, insan sağlığını herhangi bir tehlikeye atmayacak şekilde zayıflama ve bölgesel incelmeye yardımcı oluyor. Lahana yağının bir diğer kullanım alanı da cilt bakımıdır. Cilt bakım uzmanlarının ve cilt bakım ürünlerinin favori ürünü olan lahana yağı, pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmak isteyenler için birebir.

Lahana yağının faydaları nelerdir:  İlk olarak lahana yağının cilde olan faydalarını saymak gerekirse doğallığından emin oldunuz lahana yağını cildinize sürdüğünüz takdirde cildi yumuşatır ve cilt üzerinde oluşan pütürlükleri yok ederek pürüzsüz bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Bu doğal yağın sağladığı en büyük faydalardan biri de cildi nemlendirerek su metabolizmasını harekete geçirmek ve bunun sonucunda vücutta sarkan bölgelerin tekrar toparlanmasını sağlamaktır.

Cildi canlandırır ve gözenekleri açıp cildin rahat nefes almasını sağlayarak genç bir görünüme ulaştırır.

Bir diğer yaygın olarak bilinen faydası olan bölgesel zayıflatma da günde iki kez olmak üzere sabah ve akşam inceltilmek istenilen bölgeye dairesel hareketlerle masaj yapılır. Bu uygulama düzenli yapıldığı zaman bir süre sonra fark gözle görülür dereceye ulaşacaktır.

Ayrıca lahana yağı, içerisinde bulunan demir, magnezyum, fosfat, potasyum ve kalsiyum gibi mineraller sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı korunmayı sağlar. Metabolizmayı hızlandırdığı için vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olur.

Selülitlerin giderilmesinde ve romatizma ağrılarının en aza indirgenmesinde de büyük rol oynar.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir