Gizli Dünyalar Var Mı?

Evrende yaşam başladığından beri açıklanma olanağı olmayan bir takım olgular ve bilimsel sırlar her zaman var olmuştur. Kimisi çözülmüş kimisi hala açıklanmayı beklemektedir. Piri Reis’in 16.yy’da çizdiği ünlü haritada kutuplarda buzullarla kaplı olması gereken bazı bölgeler gösterilmemiştir. Yıllarca kafa karıştıran bu çizim şu sıralar bazı uydu görüntüleriyle açıklanmaya çalışılmıştır. Kutuplarda bulunan bu açıklıklar Agarta Efsanesi’ndeki gizli dünyaların aslında var olabileceği düşüncesini akla getirmektedir. Bu efsanede yer kabuğunun altında başka bir dünya daha olduğunu ve bu dünyaya giriş noktalarının kutuplarda yer aldığı anlatılmaktadır.

Gizli Dünyalar Var Mı

Kayıp Dünya Teorisi

Efsaneye göre eski zamanlarda yaşamış, Mu ve Atlantis’den göç eden rahipler Agarta adında bir uygarlık kurmuşlardır. Kurulduklarında insanlarla temas halinde olan bu uygarlık zamanla bu iletişimi keserek yer altındaki şehirlere çekildiler. Gizli Dünyalara  ait bu şehir Dünya’nın merkezinde bulunan bir Güneş tarafından aydınlatılmaktadır. Şehre ulaşım ise kutuplardaki açıklıklar, mağaralar ve geçitler ile sağlanmaktadır. İç Dünya’da yer kabuğundaki gibi denizler, ırmaklar, yaşayan canlılar yer almaktadır. Şu anda yer altında yaşayan milyonlarca canlı olduğu ve teknolojilerinin bizlerden çok daha ileri olduğu iddia edilmektedir. Efsaneye göre Agarta’nın lideri aynı zamanda dünyayı idare eden ilahi gücü de temsil etmektedir. Bazıları, tanımlanamayan uçan cisimlerin Agarta’da yaşayanlar tarafından yeryüzünü incelemek amacıyla gönderildiğine inanmaktadır. Hatta Hiroşima’ya atılan atom bombasından sonra görülen UFO’lar yine bu efsaneye bağlanmaktadır.

Gizli Dünya Bulundu

İngiliz bilim adamları 2012 yılında Antarktika’da yer kabuğunun 2438m altında bilinmeyen birçok türün yaşadığı gizli dünyalara ait bir tabaka olduğunu keşfettiler. Yapılan araştırmalara göre bu canlılar Dünya’da bilinen yaşam koşullarından çok farklı koşullara uyum sağlayabilmektedir. Bilim adamları bu gizli dünyalarda yaşayan canlıların fotoğraflarını çekmişler ve bu alana araştırma için yatırım yapılması gerektiğini ifade etmişlerdir.

Amiral Richard Byrd

Efsanenin tek tanığı, kayıp dünyaya gittiğini iddia eden Amiral Byrd’dır. Günlüğünde Agarta Efsanesi’ni destekler nitelikte cümleleri bulunan amiral şehrin yapısını ve yaşadıklarını detaylıca ifade etmiştir. Döndüğünde Pentagon’da görüşmeler yapan amiralin açıklama yapması birileri tarafından engellenmiştir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir