Kum Saati Vücut Tipi İçin Elbise Önerileri

Bayanlar için stil sahibi bir görünüme ulaşmanın en önemli kuralı vücut tipine uygun seçimler yapmaktır. Vücudunu tanımadan giyinen birinin stil sahibi görünmesi mümkün değildir. Çünkü yapacağı küçük bir yanlış seçim onu güzel görünmekten ziyade hatalı ve kusurlu bir görünüme ulaştırabilir. Siz de vücudunuzu tanıyor ve stil sahibi görünmek için buna uygun elbiseler arıyorsanız doğru yerdesiniz. Kum saati vücut tipi için elbise önerileri sunacağımız yazımız sayesinde size uygun elbise modelleri tercih ederek daha şık bir stile ulaşabilirsiniz.

Kum saati vücut tipine sahip olanların kalça ve basen genişliği aynı iken, bel kısmı daha ince bir görünüme sahiptir. Kum saati vücut tipi olanlar için giyim konusunda pek fazla sıkıntı yoktur. Vücut yapıları dengeli olduğu için neredeyse her elbise modeli ile şık görünmeyi başarabilirler. Ancak göğüs ve basen bölgesi biraz daha belirgin olduğu için elbise seçimi yaparken hassas davranmalarında fayda vardır.

Kum Saati Vücut Tipi İçin Elbise Seçimi

Bel kısmının ince olması aslında bayanlar açısından elbise seçiminde büyük bir avantajdır. Siz de bu avantajı değerlendirmek isterseniz kum saati vücut tipi için elbise seçimi sırasında belinizin inceliğini ön plana çıkarabilirsiniz. Elbise seçiminde dikkat etmeniz gereken birkaç öneriden bahsedelim;

  • Belinizin inceliğini ön plana çıkarmak istiyorsanız bele kadar vücuda oturan, belden aşağısı ise A kesim modelinde devam eden elbiseler sizin için biçilmiş kaftan gibidir.
  • Vücudunuzun güzelliğini ön plana çıkarmak için kalem etek tarzında elbise seçimi de yapabilirsiniz.
  • Daha uzun boylu görünmek istiyorsanız V yaka ya da boyun kısmı dekolteli elbiseler tercih edebilirsiniz.
  • Vücut tipiniz için en ideal elbise modellerinden birisi de beli kemerli elbiseler olacaktır. Belinizin güzel görünümünü ortaya çıkaracak bu modeller sizi zarif bir stile kavuşturacaktır.
  • Kum saati vücut tipi için elbise modelleri arasında straplez elbiseler tam bir dezavantajdır. Özellikle de göğsü iri olan bayanların bu modellerden uzak durması gerekir. Size yakışacak model V yaka kalın askılı elbiselerdir.
  • Hem kilolu, hem de kum saati vücut tipine sahip biriyseniz büyük desenlerin yer aldığı elbise modellerinden uzak durmalısınız.

Kum saati vücut tipine sahip olanların tercih edebileceği elbise modelleri arasında en kusursuz seçim ise balık kesim elbise modelleri olacaktır. Bu tarz elbiseler hem zarif, hem de kadınsı görünmenizi sağlar.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir