Canı Sıkılanlara Film Önerileri

Film izlemek kimileri için sosyal bir aktivite, kimileri için vazgeçilmez hobilerden biridir. Amaç ne olursa olsun ve izlenilen filmin türü ne olursa olsun izlenen filmler içimizde bazı duygulara hitap etmektedir. Komedi, aksiyon, romantizm, polisiye, drama ya da gerilim fark etmeksizin her filmin kişide bıraktığı bir etki vardır. Kimi zaman komedi filmi izlenirken dahi ders alınan bir nokta olur. Bu nedenle izlenmek için seçilecek filmin türü ne olursa olsun içeriğinin doğru seçilmesinde fayda var. Sıkıldığınız zamanlarda size olumlu etkiler sağlayacak bir aktivite arıyorsanız canı sıkılanlara film önerileri sunarak işinizi kolaylaştıralım istedik.

canı sıkılanlara film önerileri

Canı Sıkılanlara Film Tavsiyeleri

Canınız sıkılıyorsa ve aşağıdaki filmleri izlememişseniz mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption)

1994 yapımı olan film üç defa Oscar’a aday olmuş ve ‘’En İyi Film’’ ödülüne layık görülmüştür. Filmde Andy ve Red isminde iki mahkumun parmaklıklar ardında kurdukları hayat konu alınmıştır. Zamanla hapishanenin vergi işlerine bakmayan Andy çevresine baskı altında dahi olunsa özgürlük hissi yaşanabileceğini yansıtmaktadır. İlgi çekici, merak uyandırıcı ve hayal gücüne yönelik bir film izlemek isterseniz bu filmi kesinlikle beğeneceksiniz.

Ayrıca IMDB’de de yıllardır birinciliği kimseye bırakmayan bir filmdir. Bu filmi muhtemelen izlemişsinizdir ancak izlememişseniz mutlaka izlemenizi öneririz.

Ucuz Roman (Pulp Fiction)

1994 yapımı filmler arasında yer alan ve Cannes Film Festivali’nde ‘’En İyi Film’’ ödülü alan Ucuz Roman gerilim türünde bir filmdir. Pumpkin ve Honey adında birbirine aşık soyguncu bir çift ile, Vega ve Jules adında gangster ve boksör bir çift ile kesişen hikayeleri konu alınmaktadır. Canı sıkılanlara film tavsiyeleri arasında önerebileceğimiz en sürükleyici filmlerden biridir.

Bu filmin özelliklerinden biri aşırı yoğun konuşma ve diyalog içermesidir. Ancak filmde çok küfür geçtiği için herkese öneremeyiz.

Açlık Oyunları (The Hunger Games)

Garry Ross yönetmenliğinde çekilen bir aksiyon filmi olan Açlık Oyunları gerilim, bilim kurgu ve romantizmi bir arada barındıran heyecan dolu bir filmdir. Kuzey Amerika’nın kuraklık, yangın ve kıtlıklardan dolayı zayıflayarak çökmesinin ardından yerini Panem adında bir ülkeye bırakması hikayeyi başlatmaktadır. 12 eyaletten oluşan bu ülkede her yıl bu ülkelerden 2 genç seçilerek ‘’Açlık Oyunları’’ yapılmaktadır.

Hem halka göz dağı vermek, hem de eğlenmek amaçlı yapılan bu oyunlarda 24 farklı oyuncu televizyonlardan yapılan yayınlarda hayatta kalma mücadelesi vermektedir.

Yıldızlararası (Interstellar)

2014 yapımı olan film Christopher Nolan yönetmenliğinde Kasım ayında vizyona girmiştir. Filmde yeryüzünün kuraklık ve iklim değişiklikleri nedeniyle tehlike altına girmesi, insan ırkının ise yok olma riski konu alınmaktadır. Yeni yaşam alanları keşfetmek isteyen bir grup astronot bir solucan deliği keşif eder.

Kaşifler bu süreçte hem hızlı, hem de cesur olmak zorundadır. Heyecan dolu bir film izlemek isterseniz bu filmi keyifle, sıkılmadan izleyebilirsiniz.

Not Defteri (The Notebook)

2004 yapımı bir film olan Not Defteri romantizm filmi izlemek isteyenler için kaçırılmaması gereken bir fırsat. Ailesiyle sakin bir yaz tatili geçirmek isteyen Allie’nin Noah’la yolları kesişir. Zengin bir aileden gelen kız ile, değirmende işçi olarak çalışan erkek hiçbir şeyi düşünmeden aşk dolu bir yaz geçirir.

II. Dünya Savaşı’nda savaşa katılan Noah döndüğünde Allie Lon ile evlenmek üzeredir. Canı sıkılanlar için film önerileri arasında yer verebileceğimiz en güzel aşk filmlerinden birisidir.

Cesur Yürek (Braveheart)

1995 yapımı Mel Gibson yönetmenliğinde çekilmiş bir savaş filmidir. Mel Gibson ayrıca bu filmde ana aktör rolünü de üstlenmektedir. Film İskoç halkı ve İngiliz egemenliği arasındaki çekişmeyi anlatan bir tarih kurgusudur. Filmin ana karakteri aynı zamanda tarihte var olmuş bir kişiyi canlandırmaktır. Film çeşitli Oscar ödüllerine layık görülmüştür.

Savaş filmlerine ve tarihe ilginiz varsa bu filmi mutlaka izlemelisiniz. Ayrıca filmin görselliği ve müzikleri de son derece başarılıdır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir