Köyde Yaşamanız İçin 5 Neden

1-) Temiz Hava

Köy yaşantısı, şehir hayatına göre çok daha temiz bir havaya sahiptir. Köyde sürekli araç giriş çıkışı olmadığı için hava çok temizdir. Akşamları gökyüzünde onlarca yıldız görebilirsiniz ancak şehirde bu denli göremezseniz. Bunun nedeni ise havanın, egzoz dumanları yüzünden kirli bir hal almasıdır. Akşamları yıldızlara bakıp hayal kurmak istiyorsanız kesinlikle köy hayatını tatmalısınız.

2-) Samimi Dostluklar

Köyler, şehirlere göre küçük olduğu ve az insan yaşadığı için hemen herkes birbirini tanımaktadır. Başınız sıkıştığınızda herhangi bir kişi ile sorununuzu halledebilirsiniz. Halledemezseniz bile bir çözüm yolu mutlaka bulursunuz. Köylerde menfaat için komşuluk yapılmadığı için hemen herkesle samimi dost olabilirsiniz. Beraber derelerin tadını çıkarıp köz üstünde çay içebilirsiniz. Emin olun bu çayın tadını dünyanın en güzel şehrinde bile alamazsınız.

3-) Organik Tüketim

Hiç kimsenin eline değmeden temiz ve doğal bir şekilde tüketim yapmak istiyorsanız kesinlikle köye yerleşip tarla işine girmelisiniz. Tüketmek istediğiniz her türlü ürünü ekerek kendi yiyeceğinizi kendiniz karşılayabilirsiniz. Bu sayede sağlığınızı da koruyabilirsiniz.

4-) Doğal Su

Köy yerlerinde sular çoğunlukla doğal yerlerden gelmektedir. İhtiyacınız olan suya hiçbir katkı maddesi katılmadan içebilirsiniz. Bu, hem sağlığınız açısından çok önemli hemde tad almanız açısından çok hoş bir durumdur.

5-) Ferah Ve Geniş Ortam

Şehir ortamlarında binalar ve sokaklar iç içe olduğu için kendinizi iyi hissedemezsiniz. Sürekli bir ruhsal bunalım içinde bulursunuz kendinizi. Ancak köy yerleri çok geniş ve ferah bir ortam olduğu için ruhunuz açılır ve hep iyi düşünürsünüz. Özellikle kafa yoran bir çalışma biçiminiz varsa bunu köy ortamında yapabilirsiniz.

Bilişim teknolojileri alanında faaliyet gösteriyorsanız ve yönetici değilseniz büyük ihtimalle internetin çektiği her ortamda işlerinizi yapabilirsiniz. Şimdi şöyle bir düşünün; köydesiniz ve sabah uyanmışsınız. Kapının önüne çıkarak temiz havayı içinize çekiyorsunuz. Sağa sola bir iki adım atarak geziyorsunuz. Ardından çayınızı kahvenizi alıp kapının önünde işlerinizi yapıyorsun. Bu çok hoş bir yaşam olmaz mıydı? Tüm bunları düşünün ve ardından köy hayatına kendinizi atmak için yöntemler geliştirin. Emin olun pişman olmayacaksınız.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir